menu
zavřít

Projekt „Tvoříme Zlín“ má dvě nové hotové realizace. Tůňku a stolní hry v parku

3. 8. 2022

Aktuality

313

Stolní hry v Centrálním parku Jižní Svahy a Tůňka Pod Stráněmi. To jsou dvě nově hotové realizace z projektu Tvoříme Zlín. Jde o realizaci nápadů samotných obyvatel Zlína o jejichž vzniku se rozhodovalo v hlasování obyvatel.

Zlín - „V případě stolních her šlo o vítězný takzvaný malý projekt z loňského ročníku. Instalovaly se dva stolky s herním plánem a židličkami. Na jednom stolku jsou šachy a na druhém hra Člověče nezlob se,“ přiblížila radní Jana Bazelová, která má projekt Tvoříme Zlín ve své gesci.

Druhý hotový projekt, Tůňku Pod Stráněmi, také najdete na Jižních Svazích. Konkrétně pod koupalištěm Panorama.Původně bylo místo zarostlé vysokým rákosem, který indikoval významné zadržování vody. Vodní biotopy slouží jako vhodné prostředí k rozmnožování a vývoji širšímu spektru organismů. Domov zde najdou především obojživelníci a vodomilný hmyz, ale užitek z něj budou mít i ptáci a drobní savci. Krajinné prvky, které zadržují vodu, významně podporují biodiverzitu – pestřejší přírodu.

„Tůňku i její okolí necháváme zcela samovolnému vývoji - vysazování rostlin i umělý přesun živočichů je zcela nežádoucí. Necháváme přírodu, aby zabydlela toto místo flórou a faunou, které se zde bude dobře dařit, tento princip se nazývá přírodní sukcese,“ prozradila Agáta Zajíčková z Odboru životního prostředí a zemědělství.

Pokud zde budete pozorovat nějakou zajímavou rostlinu nebo živočicha podělte se o svůj nález a zašlete fotku na info@eko4listek.cz. Kromě zmíněných hotových projektů začala vznikat také Relax zóna u divadla. Jde o projekt z ročníku 2018, jehož realizace musela být odložena kvůli rekonstrukci nedalekých vysokoškolských kolejí.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru