Česky

Česky

English

menu
zavřít

Projekt Tvoříme Zlín: Zlíňané navrhli více než čtyřicet vylepšení svého okolí

19. 6. 2018

Aktuality

22

Zlín - Projekt Tvoříme Zlín, jehož cílem je více vtáhnout obyvatele města do rozhodování o rozdělení finančních prostředků, vstoupil do další etapy.

Ilustrační foto

Zlín - Projekt Tvoříme Zlín, jehož cílem je více vtáhnout obyvatele města do rozhodování o rozdělení finančních prostředků, vstoupil do další etapy. Své návrhy na vylepšení veřejných prostranství Zlína zaslalo čtyřicet dva Zlíňanů. U třiceti devíti těchto návrhů nyní bude pracovní skupina posuzovat, zda a nakolik jsou skutečně reálně proveditelné, či zda je možné projekt nějak upravit, aby proveditelný byl. Další tři návrhy ještě čekají na dopracování.

„Přes léto se budou projekty posuzovat a dále se detailně rozpracují tak, aby se v záři mohlo uskutečnit veřejné projednání, na kterém navrhovatelé své nápady představí veřejnosti,“ popsala další postup Kamila Gamalová, koordinátorka projektu. V průběhu podzimu se pak uskuteční veřejné hlasování. Sami Zlíňané tak rozhodnou, který z návrhů a nápadů jejich spoluobčanů město zrealizuje.

„Již nyní se sešla celá řada velmi inspirativních nápadů. Je vidět, že Zlíňané se o své okolí zajímají a chtějí jej ve spolupráci s pracovníky magistrátu vylepšovat. Sám jsem zvědavý, který ze zajímavých návrhů si lidé odhlasují k realizaci,“ uvedl primátor města Miroslav Adámek.

A s jakými nápady na vylepšení svého okolí Zlíňané přišli?

„Je to velmi pestré. Mezi navrhovanými projekty najdeme například venkovní pracovnu, grilovací místa, psí hříště, čítárny v ulicích, panoramatickou vyhlídku z 21. budovy, šachové stolky v parcích, komunitní zahradu a mnoho dalších nápadů, které mohou Zlín proměnit k ještě příjemnějšímu místu k životu,“ prozradila koordinátorka projektu.  

Se zaslanými návrhy se už nyní můžete seznámit na webu tvorimezlin.cz nebo na stejnojmenném facebookovém profilu.

k realizaci vítězných návrhů projektů participativního rozpočtu bude z rozpočtu pro rok 2019 vyčleněna částka ve výši 5 mil Kč. Zahájení realizace vítězných projektů je plánováno na rok 2019.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru