Česky

Česky

English

menu
zavřít

Proměna náměstí Míru. Sešlo se 24 návrhů

11. 10. 2018

Aktuality

7

Zlín - Na zlínské radnici se uskutečnilo zasedání soutěžní poroty nad návrhy na novou podobu centra města, přesněji náměstí Míru a jeho blízkého okolí. Porota vybírala...

Náměstí Míru dozná změn

Zlín - Na zlínské radnici se uskutečnilo zasedání soutěžní poroty nad návrhy na novou podobu centra města, přesněji náměstí Míru a jeho blízkého okolí. Porota vybírala z celkem 24 došlých návrhů a v souladu se soutěžními podmínkami vybrala 6 návrhů, které postupují do druhé fáze soutěže.

„Soutěžící budou mít nyní další dva měsíce, aby své návrhy dopracovali, poté se porota sejde ještě jednou a vybere konečné pořadí včetně vítěze. Očekáváme, že výsledky budou zveřejněny ještě před Vánocemi a v lednu bude otevřena výstava všech doručených návrhů,“ konstatoval primátor Miroslav Adámek.

Soutěž předpokládá nalezení nové podoby a formy dnes již dosluhujícího prostranství. Předmětem soutěže je také nalezení vhodného umístění parkovacích kapacit, které jsou v této oblasti nedostatkové. „Výsledkem vzniku nových parkovacích ploch by mohlo být uvolnění plochy před kostelem pro novou parkovou plochu,“ konstatoval náměstek primátora Jiří Korec.

Kvalitu doručených návrhů označila soutěžní porota za velmi dobrou. „Jedině veřejná soutěž je nástroj, který vyhlašovateli umožní vybírat s širokého názorového spektra. Samotná realizace je samozřejmě záležitostí několika dalších let,“ uvedl Ivo Tuček, vedoucí Oddělení prostorového plánování magistrátu.

Kromě náměstí Míru probíhají přípravy na organizaci veřejné architektonické soutěže také pro oblast takzvaného divadelního parku, tedy oblasti mezi ulicí Potoky a Městským divadlem Zlín, které byly v minulých letech zamýšleny k zástavbě. Na základě požadavků rady města zpracovávají úředníci magistrátu zadání soutěže, která by vdechla novou podobu tomuto dosud neutěšenému prostoru. Velkou roli by zde měla hrát přítomnost divadla. Prostor by mohl umožnit zřízení dočasné letní scény, která by byla využitelná během letních festivalů. Komise pro názvosloví a místní orientaci navrhuje možné pojmenování tohoto prostoru po prvním českém prezidentovi a dramatikovi Václavu Havlovi.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru