Česky

Česky

English

menu
zavřít

Prostor po „torzu.“ Na jaře se stane místem pro procházky

24. 1. 2018

Aktuality

12

Zlín – Prostor po bývalém „torzu“ na Jižních svazích se na jaře otevře veřejnosti. Sloužit bude jako místo pro aktivní odpočinek, například...

"Torzo" už je minulostí

Zlín – Prostor po bývalém „torzu“ na Jižních svazích se na jaře otevře veřejnosti. Sloužit bude jako místo pro aktivní odpočinek, například pro procházky se psy nebo k dětským hrám. Umístěno zde bude také hřiště pro stále oblíbenější disc golf.

V současné době probíhají na ploše rekultivační práce, jejichž součástí bude také výsev nového trávníku. „Jakmile zakoření, dojde k odstranění plotů a předání prostoru k užívání,“ prohlásil náměstek primátora Bedřich Landsfeld, do jehož kompetencí patří městská zeleň.

Prostor po „torzu“ je nejvýznamnější rozvojovou plochou ve Zlíně, jeho rozloha je cca 39 tisíc metrů čtverečních. Město za něj a za nikdy nedostavěné obchodní centrum zaplatilo 53 milionů korun, původně přitom majitel požadoval o cca 40 milionů korun více.

Na to, jak by měly být pozemky využity, se radnice zeptala v anketě veřejnosti. Z celkového počtu 572 účastníků se téměř polovina vyslovila pro sportoviště a prostor pro volnočasové aktivity. Přišlo i několik kuriózních tipů nebo těch, které byly zřejmě napsány z recese. Do této kategorie lze zařadit například požadavek na vybudování prasečích jatek či psychiatrické léčebny.

Současně prováděné úpravy prostoru a hřiště pro disc golf, což je jeden z nejrozšířenějších sportů s létajícím taliřem zvaným frisbee, jsou pouze dočasné. O tom, co zde vyroste trvale, rozhodne až nové vedení města. K dispozici bude mít i výsledky zmíněné ankety.

Po demolici betonového „torza“ vzniklo značné množství betonové sutě. Tu se městu daří prodávat či poskytovat zájemcům. „Mezi největší odběratele patří určitě ZOO Zlín, která jej používá na vybudování nových parkovišť a zpevněných ploch. Velký objem recyklátu bude použit v tomto roce v rámci projektu Úpravy komunikace nad ulici Štefánikova okolo komplexu UTB, kde chybí stávající konstrukce vozovky,“ sdělil Josef Novák, radní pro oblast dopravy. Dodal, že v plánu je spotřebovat veškerý recyklát nejpozději do konce tohoto roku.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru