Česky

Česky

English

menu
zavřít

Prostor za 1. segmentem prošel výraznou proměnou

16. 10. 2018

Aktuality

32

Zlín - Veřejný prostor za 1. segmentem na Jižních Svazích prošel výraznou proměnou. Nyní se zde nachází pobytová plocha pro trávení volného času...

056.jpg

Zlín - Veřejný prostor za 1. segmentem na Jižních Svazích prošel výraznou proměnou. Nyní se zde nachází pobytová plocha pro trávení volného času. Tato plocha není určena jen dětem, ale i dospělým a nabízí prvky pro řadu aktivit. Najdete zde například hřiště s lezeckou stěnou, kolotočem, skákadly i trampolínou i vodní pítko. Na tuto plochu navazuje „ rozptylová zpevněná plocha“, sloužící pro pohyb na kole, tříkolce či odrážedle nebo může sloužit pro aktivity komunitní jako prostor pro setkávání. Plocha se veřejnosti oficiálně otevře již v pátek 19. října.

„V rekonstruovaném prostoru je také umístěn vodní prvek ve formě trysek stříkajících z povrchu plochy a šeptanda. Vodní prvek bude však vzhledem k podzimním měsícům již zazimován. Obyvatelé lokality se tak mohou těšit, že se naplno rozjede v květnu či červnu příštího roku,“ prozradila Zuzana Hegmonová, zahradní architektka Odboru městské zeleně zlínského magistrátu.

Součástí nového vzhledu prostoru jsou i vysazené trvalky, zbudované pěšiny či upravené parkování. Došlo také k vysazení vysokých solitérních platanů. Než stromy vzrostou, postará se o zastínění instalace atypických prvků, které připomínají deštníky.

„Prosíme obyvatele o respektování pokynů týkajících se provozu všech prvků na dětském hřišti a dodržování využívání herních aktivit do určených hodin. Také prosíme o respektování zákazu vstupu do budoucích travnatých ploch, jež jsou nově osety a jež potřebují čas min. tři až čtyři týdny ke vzejití kvalitního trávníku. Tato celá „zelená“ plocha bude z tohoto důvodu ohrazena po nezbytnou dobu oplocením,“ doplnila zahradní architektka zlínského magistrátu.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru