Česky

Česky

English

menu
zavřít

Provoz MHD komplikuje ledovka

8. 2. 2021

Aktuality

19

Zlín - Od nedělních 23 hodin se pracovníci Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice snaží bojovat s rychle se tvořící námrazou na trolejovém vedení a postupně také se zhoršující se sjízdností komunikací...

foto:Lukáš Králíček

Zlín - Od nedělních 23 hodin se pracovníci Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice snaží bojovat s rychle se tvořící námrazou na trolejovém vedení a postupně také se zhoršující se sjízdností komunikací. Silná námraza na trolejovém vedení způsobila, že v provozu zůstaly jen trolejbusy s pomocným dieselagregátem a autobusy. Ani bateriové trolejbusy se na námrazou obaleném vedení po vybití baterií nedokázaly znovu dobíjet. Námraza na vedení dosahovala síly až 0,5 centimetru.
 
Pracovníci DSZO se snažili již v noci z neděle na pondělí strhávat námrazu z trolejového vedení, ale rozsah namrznutí byl příliš velký. V ranních hodinách proto DSZO vypravila i na trolejbusové linky všechny své autobusy, které má ve vozovém depu, aby byla zajištěna alespoň omezená dopravní obslužnost v celé síti. Většina spojů jezdila mimo pravidelné jízdní řády.
 
Pracovníci DSZO v zesíleném počtu podnikají veškerá dostupná opatření, aby se během dopoledne situace v provozu MHD začala vracet k normálnímu stavu.
 
Aktuální zpoždění jednotlivých spojů MHD můžete sledovat zde: https://www.dszo.cz/online/.
 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru