Česky

Česky

English

menu
zavřít

Provoz MHD ovlivní práce silničářů v Dlouhé ulici

13. 7. 2017

Aktuality

8

Zlín - Obnova povrchu vozovky v Dlouhé ulici ve Zlíně během prázdninového období se částečně dotkne i provozu MHD. Již nyní je z důvodu opravy...

Ilustrační foto

Zlín - Obnova povrchu vozovky v Dlouhé ulici ve Zlíně během prázdninového období se částečně dotkne i provozu MHD. Již nyní je z důvodu opravy zastávkového zálivu u Zlatého jablka posunuta zastávka MHD Dlouhá o70 metrůsměrem k ulici Zarámí.

Silničáři plánuji v období do začátku září 2017 odfrézovat starý povrch v Dlouhé ulici ve Zlíně v úseku od křižovatky u Komerční banky po křižovatku s ulicemi Vodní a Santražiny. Silniční mechanismy potom zajistí pokládku nových živičných koberců. I když zde bude v určitých úsecích a časech platit dokonce úplná uzavírka pro silniční provoz, vozidla MHD budou mít výjimku a budou Dlouhou ulicí nadále projíždět a většinou i zastavovat.

„Budou však platit různá omezení. Jízdní pruhy, ve kterých budou probíhat práce, budou muset naše vozidla objíždět, často i mimo dosah trolejového vedení. Budeme proto muset na linky vedoucí přes Dlouhou ulici nasazovat hybridní trolejbusy s nezávislým pohonem nebo autobusy. Nelze vyloučit ani drobnější nepravidelnosti v provozu. Prosíme cestující o pochopení,“ uvedl hlavní dispečer Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Josef Polách.

Konkrétní stavební práce na obnově vozovky v Dlouhé ulici začaly již v pondělí 10. července rekonstrukcí zastávkového zálivu u nákupního centra Zlaté jablko. Pracovníci DSZO proto posunuli zastávku zhruba o70 metrůsměrem k ulici Zarámí. Na místě je přechodný označník i zastávkové jízdní řády. Na posun zastávky upozorňuje cestující na původním místě i nápis objevující se na elektronickém informačním panelu.

Práce v jízdních pruzích Dlouhé ulice plánují silničáři zahájit 24. července.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru