Česky

Česky

English

menu
zavřít

Provoz trolejbusů byl v pátek odpoledne ochromen výpadkem proudu

18. 9. 2021

Aktuality

34

Výpadek napájení měníren Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice ze strany dodavatele elektrické energie byl důvodem ochromení provozu trolejbusů v celém Zlíně v páteční odpolední dopravní špičce 17. září.

Výpadek napájení měníren Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice ze strany dodavatele elektrické energie byl důvodem ochromení provozu trolejbusů v celém Zlíně v páteční odpolední dopravní špičce 17. září.

Až 45minutová zpoždění vznikala v pátek 17. září odpoledne u trolejbusových spojů v síti MHD ve Zlíně. Důvodem byl výpadek napájení měníren DSZO způsobený poruchou, která nastala u dodavatele elektrické energie. K výpadku napájení došlo přibližně v čase 15:18 – 15:45 hodin.

„Vypadly úseky Školní, Lesní čtvrť, Štefánikova, Louky, Podhoří, Sportovní hala, celé Jižní Svahy. Dramatická situace vznikla na přejezdu v blízkosti sídla DSZO, kde zůstal stát jeden trolejbus bez alternativního pohonu na kolejích. Okamžitě jsme volali výpravčímu, aby na trati zastavil provoz vlaků. Naštěstí se pak trolejbus podařilo poměrně rychle odtlačit mimo přejezd,“ uvedl vedoucí dispečer Jan Tesař.

V jízdě na linkách mohly v době výpadku elektrického napájení pokračovat trolejbusy, které jsou vybaveny dieselagregátem nebo bateriemi. Bateriové trolejbusy na linkách 4 a 5 však musely čekat na obnovení elektrického napájení a na dostatečné nabití akumulátorů na Vršavě, aby jim energie nedošla v oblasti Kostelce a Štípy, kde není trolejové vedení. Situaci ve stejném čase zkomplikovala ještě dopravní nehoda v blízkosti zastávky Šrámkova a nehoda trolejbusu na Podhoří, kdy musel být jeden trolejbus nahrazen autobusem. Jeden posilový kloubový autobus vypravili dispečeři na linku 8 na sídliště Jižní Svahy.

„Po obnovení dodávky elektrické energie se všechna vozidla rozjela a do 17 hodin se nám podařilo krácením a manipulačním otáčením vrátit všechny služby na svůj jízdní řád a obnovit pravidelný provoz,“ dodal vedoucí dispečer Jan Tesař.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru