Česky

Česky

English

menu
zavřít

Průvod masek, dobrá muzika i zabíjačka. V sobotu se uskuteční Lešetínský fašank

30. 1. 2018

Aktuality

61

Zlín – Ulice Lešetín I a II a ulici Kvítkovou opět ovládne masopustní veselí.

minulý ročník Lešetínského fašanku

Zlín – Ulice Lešetín I a II a ulici Kvítkovou opět ovládne masopustní veselí. Letošní XIX. ročník Lešetínského fašanku se uskuteční v sobotu 3. února od 10 hodin a bude probíhat – jak jinak, než ve znamení zábavy a tance.

Na pódiu se v průběhu dne vystřídají hudební a folklórní soubory mezi nimiž nebude chybět například Vonička, CM Paléska, kapely Podjezd, Jazzzubs či ojedinělá slovenská skupina Funny Fellows, jejíž zábavná hudební show nachází fanoušky napříč generacemi. Novinkou letošního ročníku je soutěžní klání zlínských kapel Odezdikezdiband, Ranvej, The Only Way a Szkrat.

Tradiční fašankový průvod masek – v tomto roce tématicky laděný do zvířecích motivů – odstartuje v 10:30 hodin od Galerie Váp.

„A přijďte do průvodu v kostýmu, bude na téma Zvířátka, Zvířata a Zvěrstvo,“ vyzval Zlíňany pořadatel fašanku Spolek LešetínZlín a slíbil, že každé malé dítě v masce odmění malým dárkem a pro dospělé vyhlásí soutěž o nejlepší masku.

Dobré jídlo a pití je základ a dvojnásob to pokaždé platí u zlínského fašanku. Na něm se bude kromě ochutnávky domácí zabíjačky prodávat nepřeberné množství lákavých dobrot, ať už jen tak  na mlsání nebo k obědu. Na své si přijdou i obdivovatelé krásy řemeslné práce. V ulicích právě pro ně rozloží své stánky lidoví řemeslníci a předvedou své rukodělné výrobky.

Období hojnosti a radosti, kterým je masopustní období, se uzavře i na Lešetínském fašanku pochováním basy. To znamená, že čas veselí skončil a Popeleční středou nastane období čtyřicetidenního křesťanského půstu.

 

 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru