Česky

Česky

English

menu
zavřít

První ročník výzvy 10 000 kroků. Zlíňané urazili více než 9 000 kilometrů

22. 11. 2021

Aktuality

19

Zlín - Prvního ročníku výzvy Deset tisíc kroků se ve Zlíně zúčastnilo více než pět desítek lidí. Stane se výzva stejně populární jako kampaň do práce na kole, která se rozrostla ...

diplom.jpg

Zlín - Prvního ročníku výzvy Deset tisíc kroků se ve Zlíně zúčastnilo více než pět desítek lidí. Stane se výzva stejně populární jako kampaň do práce na kole, která se rozrostla z přibližně tří desítek účastníků na více než 1000? Ukážou další roky.

„Chůze je nejen přirozená, ale navíc posiluje imunitu a účinně pomáhá v boji proti nemocem způsobeným nezdravým životním stylem, a to včetně obezity,“ říká Kateřina Francová, náměstkyně pro oblast školství, která zapojení města Zlína do výzvy 10 000 kroků podpořila. Ujít 10 000 kroků denně (tedy zhruba 7,5 km) nebylo ve výzvě žádnou podmínkou, pro mnohé účastníky je to spíše vzdáleným cílem. To ale vůbec nevadí: Podle lékařských doporučení je lepší chodit pravidelně i menší vzdálenosti než se jednorázově vzchopit k velkému výkonu. Nejlepším chodcem ve městě Zlíně byl v kategorii mužů Stanislav Kiedroň, který ušel 329 km, což bylo více než 445 tisíc kroků. V kategorii žen zvítězila Eliška Gajdůšková, která za pomoci 444 tisíc kroků urazila více než 298 kilometrů. V kategorii nejstarší účastník byla nejúspěšnější Věra Gajdůšková, která urazila 189 kilometrů. Účastníci za město Zlín urazili celkem 9 031 kilometrů.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru