Česky

Česky

English

menu
zavřít

První sníh v úterý zkomplikoval podvečerní provoz MHD

13. 1. 2021

Aktuality

51

Zlín - Ani v tuto zimní sezonu se první výraznější sněhová nadílka neobešla bez problémů na silnicích. Trolejbusy a autobusy MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice nabíraly v úterý 12. ledna v podvečer zpoždění...

mhd-zima.jpg

Zlín - Ani v tuto zimní sezonu se první výraznější sněhová nadílka neobešla bez problémů na silnicích. Trolejbusy a autobusy MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice nabíraly v úterý 12. ledna v podvečer zpoždění a některé přes sněhovou vrstvu nedokázaly projet a musely být nahrazovány.

Sněžit začalo v úterý 12. ledna 2021 kolem 17. hodiny a dispečeři DSZO řešili s tím související nepravidelnosti v provozu MHD asi do 19.15 hodin. „Operativně jsme se snažili nahradit uvízlé spoje, abychom zachovali alespoň nějakou dopravní obslužnost do všech částí města. Největší problémy byly na Podvesné XVII, kde vrstva sněhu uježděného od osobních vozidel byla příčinou uvíznutí několika trolejbusů linky 8. Další problémy se sjízdností pro vozidla MHD byla v lokalitě Příluky-Za Kapličkou, kde zůstal stát autobus linky 38, dále na Lesní čtvrti (linky 3 a 13) a v Jaroslavicích (linka 31),“ uvedl vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař. Řada spojů nabrala zpoždění, která však většinou nepřesáhla 15 minut. Místo dočasně uvízlých trolejbusů vyslali dispečeři na linku 8 dva náhradní autobusy.

Po 19. hodině již byla celá síť MHD ve Zlíně a Otrokovicích sjízdná a jednotlivé spoje se postupně vracely do svých pravidelných časových poloh.

Zdroj: TZ DSZO

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru