Česky

Česky

English

menu
zavřít

Prvním občánkem města Zlína je Honzík

3. 1. 2018

Aktuality

15

Zlín – Prvním dítětem nového roku ve Zlíně je chlapec Jan Jaroš.

1. miminko roku navštívil primátor

Zlín – Prvním dítětem nového roku ve Zlíně je chlapec Honzík Jaroš. Světlo světa spatřil v Krajské nemocnici Tomáše Bati na Nový rok v 17:14 hodin. Při svém narození vážil 3360 g a měřil 49 cm.

Jan Jaroš je prvním dítětem rodičů Karolíny a Pavla Jarošových z Jižních Svahů. Ačkoliv porodní termín měla mladá maminka naplánovaný až na 13. ledna, vše nasvědčovalo, že rodiče svého synka uvidí již na přelomu roku.

„Při našem štěstí jsme tušili, že by mohl být i první,“ uvedli shodně novopečení rodiče.

K narození prvního syna a zároveň prvního občánka města Zlína roku 2018 přišel šťastným rodičům do porodnice poblahopřát i primátor města Zlína Miroslav Adámek. Mamince donesl kytici květin, a oběma rodičům pak předal pro Honzíka hračky a finanční dar ve výši 5 tisíc korun.

Prvním krajským miminkem je rovněž chlapec stejného jména Jan. Jan Krkoška je z Otrokovic a při narození ve 44. minutě po půlnoci vážil 4 020 gramů a měřil 52 cm.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru