Česky

Česky

English

menu
zavřít

Prvomájová pozvánka z divadla

30. 4. 2020

Aktuality

14

Zlín – Městské divadlo Zlín připravilo pro své diváky speciální zážitek – živý přenos upravené „bytové“ verze hry Dobrý proti severáku.

Hra Dobrý proti severáku

Zlín – Městské divadlo Zlín připravilo pro své diváky speciální zážitek – živý přenos upravené „bytové“ verze hry Dobrý proti severáku. Příběh o lásce, která si našla cestu přes emaily a tlusté sklo monitoru počítače se vysílá netradičně živě z bytu 1. května ve 20:20 hodin na facebooku divadla.

Už týdny jsme kvůli okolnostem všichni nuceni udržovat se svými blízkými vztahy na dálku. A zlínské divadlo má na repertoáru inscenaci, která přesně o tomto je! Napadlo nás tedy, že by bylo hezké si ji připomenout právě v den, kdy začíná květen, měsíc lásky,“ sdělil ředitel Městského divadla Zlín Petr Michálek.

„Divadlo zatím otevřít nemůžeme, nechceme jít ani cestou klasických streamů z jeviště s herci v rouškách, kterou už prošlapala jiná divadla, ani zveřejňovat záznamy starých inscenací. Ve spolupráci s herci Martou Bačíkovou a Gustavem Řezníčkem jdeme do zcela nového dobrodružství. Chceme vysílat inscenaci unikátně, neopakovatelně, jako živé site-specific z autentického prostředí bytu,“ prozradil ředitel divadla, který je zároveň režisérem inscenace.

Vysílání by mělo trvat asi 40 minut. Pokazit se může milion věcí, ale jdeme do toho rizika a moc se na to těšíme,“ dodal Petr Michálek.

Hra Dobrý proti severáku měla premiéru v klubové Dílně v únoru 2018. Křehký příběh dvou lidí publikum zasáhl natolik, že v kategorii Nejlepší inscenace sezóny získal diváckou cenu Aplaus. Inscenace je na repertoáru dodnes.

 

 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru