Česky

Česky

English

menu
zavřít

Pstruzi v Dřevnici. Až pětikiloví

26. 4. 2017

Aktuality

252

Zlín – Až pětikiloví pstruzi duhoví a více než dvoukiloví pstruzi obecní potoční jsou od dnešního dne novými obyvateli řeky Dřevnice. Vypuštěni do ní byli...

Sportovní rybář Jakub Vágner pouští pstruha do Dřevnice

Zlín – Až pětikiloví pstruzi duhoví a více než dvoukiloví pstruzi obecní potoční jsou od dnešního dne novými obyvateli řeky Dřevnice. Vypuštěni do ní byli sportovním rybářem a dokumentaristou Jakubem Vágnerem, primátorem Miroslavem Adámkem a dětmi ze základní školy ve Štípě v rámci projektu Cesta pstruha.

„Krásná akce, navíc ku prospěchu přírody. Jsem opravdu rád, že se Dřevnice řadí mezi řeky, do kterých lze masivně pstruhy vracet. Znamená to totiž, že v ní je čistá voda. Potěšilo mě, že si vypouštění ryb nenechali ujít naši školáci a další veřejnost. A zdálo se, že se také dobře bavili,“ konstatoval Miroslav Adámek.

Cesta pstruha je projektem Nadačního fondu Veolia a společnosti Veolia, v jehož rámci bylo do tuzemských řek vysazeno od roku 2011 už přes třináct tun ryb. Vedle pstruhů nečastěji lipani podhorní a hlavatky podunajské.

Dřevnice se stala nově domovem pro přibližně tunu ryb. Většinou šlo o pstruha obecního potočního, doplněného pstruhem duhovým. „Dřevnice je pro ně vhodná řeka. Čistá a dostatečně hluboká, pstruzi si v ní najdou svůj prostor,“ nepochybuje Jakub Vágner. Respektovaný sportovní rybář a dokumentarista během vypouštění ryb prozradil přítomným i řadu zajímavostí ze života pstruhů. Pro žáky a učitele ZŠ Štípa také uskutečnil přednášku. „Tyhle akce mají smysl. Tuzemské řeky jsou na tom v porovnání s evropskými z hlediska čistoty velmi dobře. Vysazované ryby tak mají velkou naději, že se jim v nich bude dařit,“ prohlásil Jakub Vágner.

Více o projektu na www.cestapstruha.cz.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru