Česky

Česky

English

menu
zavřít

Půlmaraton přiláká do Zlína tisíce běžců, ale omezí i dopravu

30. 5. 2019

Aktuality

12

Zlín – V sobotu 1. června se ve Zlíně uskuteční již čtvrtý ročník městského půlmaratonu, který je součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu...

ntd-7860.jpg

Zlín – V sobotu 1. června se ve Zlíně uskuteční již čtvrtý ročník městského půlmaratonu, který je součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu. Unikátní závod v atmosféře festivalového Zlína zakončí letos opět devítidenní filmovou přehlídku. Organizátoři upozorňují na omezení v dopravě. 

„Městské běžecké závody jsou v České republice nyní velmi populární a jsme rádi, že se těší tak velké oblibě také ve Zlíně. Svědčí o tom stále narůstající počet běžců, jejichž počet se rok od roku zvyšuje,“ uvádí výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová a dodává, že letos by se na start hlavního závodu mohlo postavit přes 1600 běžců. „Také kapacita Festivalového ING rodinného běhu je pro letošní rok navýšena a počítá s dalšími 600 závodníky.“ Start 4. ročníku Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2019 je naplánován na 16 hodin a poslední běžec je očekáván v cíli kolem 19 hodiny.  Na trasu jednadvacetikilometrového závodu vyrazí kolem 1600 běžců, které přijdou podpořit další tisícovky diváků. Z důvodu bezpečnosti samotných běžců i diváků bude proto v některých částech centra města omezena nebo zcela uzavřena doprava a také linky MHD budou odkláněny. „Rádi bychom upozornili motoristy i ostatní obyvatele města, že na této trase se v době mezi 15:15 až 19:00 vyskytnou dopravní omezení a požádali je o trpělivost a opatrnost,“ říká spolupořadatel závodu Bohuslav Komín z organizace Běhy Zlín.

Organizátoři žádají obyvatele o vstřícnost a shovívavost s dopravní situací, která bude během závodu panovat. „Zejména v oblasti kolem stadionu na Benešově nábřeží se v souvislosti se sobotním fotbalovým zápasem mohou vyskytnout komplikace pro motoristy i fotbalové fanoušky,“ dodává Komín. Kompletní seznam uzavírek a neprůjezdných ulic, jichž se bude omezení týkat je k dispozici na www.zlinskypulmaraton.cz nebo níže na této stránce. 

„Současně prosíme o vyklizení a přeparkování vozidel z těchto míst. V opačném případě budou bohužel tato vozidla po celou dobu závodu zablokována, v kolizních případech odtažena,“ upozorňuje Bohuslav Komín.

Hlavnímu závodu bude od 14:00 hodin předcházet oblíbený Festivalový ING rodinný běh na 1400 metrů určený pro rodiče s dětmi a také pro ty, kteří preferují kratší trasy. Výtěžek z tohoto závodu věnuje partner závodu společnost ING organizaci Černí koně na nákup dětského hand biku.

Doprava ve městě a organizační informace:

Omezení MHD během závodu

Na trase závodu bude platit pro silniční dopravu (včetně MHD) úplná uzavírka. Dojde tak k přerušení pravidelných tras linek 2, 4, 8, 9, 33, 34 a 36. Předpokládá se, že dopravní omezení potrvají asi do 18:15 hodin.

Trolejbusy a autobusy dotčených linek budou přesměrovány na náhradní trasy. Dopravní obsluha Zlína zůstane zachována. Aktuální informace můžete sledovat na stránkách Dopravního podniku Zlín-Otrokovice.

Důležité informace k pořadatelům závodu

Na trase závodu a všech důležitých místech kolem něj budou před, po dobu i po závodu organizovat dopravní situaci označení pořadatelé.

Tito pořadatelé mají statut veřejného činitele, který jim umožňuje řídit a jednat v zájmu zachování bezproblémové dopravní situace při organizaci celého závodu. Veškeří účastníci silničního provozu v těchto místech jsou nuceni je poslouchat a řídit se jejich pokyny.

Pokud se tak nestane, hrozí jim zákonné sankce v podobě finančních pokut a řidičských omezení. Celou dopravní situaci bude řídit Policie ČR, která na důležitá místa umístí členy svého policejního sboru.

  

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru