Česky

Česky

English

menu
zavřít

Radnice hostila ministra životního prostředí

9. 11. 2023

Aktuality

118

Zlín – Ministr životního prostředí České republiky Petr Hladík strávil den ve Zlínském kraji. V průběhu své návštěvy se zastavil na radnici ve Zlíně, kde se mu dostalo přijetí primátorem města Zlína Jiřím Korcem a jeho náměstkem Vojtěchem Volfem.

Velmi si vážím toho, že si na nás pan ministr, v tak nabitém programu, udělal čas. Aktivně se zajímal o problémy, které ve Zlíně v oblasti ochrany životního prostředí řešíme, a snažil se hledat možné směry jejich řešení,“ sdělil hostitel ministerské návštěvy, primátor města Zlína Jiří Korec.

Hlavním tématem společné takřka hodinové debaty byla problematika nakládání s komunálním odpadem ve Zlíně.

S panem ministrem jsme probrali koncové možnosti likvidace směsného odpadu, zejména pak možnosti zavedení nových technologií pro tepelné či materiálové využití odpadu nebo projektu dotřiďovací linky komunálního odpadu, která by sloužila i okolním obcím. Debata se dotkla i finanční podpory z dotačních výzev, bez nichž by se velké projekty v oblasti energetického či materiálového využití odpadu nedaly zrealizovat,“ popsal náměstek primátora města Zlína pro životní prostředí a zemědělství Vojtěch Volf.

Na závěr návštěvy se ministr Petr Hladík podepsal do kroniky významných návštěv radnice a od vedení města převzal dar v podobě zlínské Navrátilovy slivovice a knihy fotografií o Zlíně.

Ministr životního prostředí Petr Hladík v průběhu pondělního dne navštívil také například Přírodní rezervaci Ploščiny a expozici Trezor přírody v Horní Lidči, zúčastnil se slavnostního spuštění prvního průmyslového elektrolyzéru na výrobu zeleného vodíku v centrále společnosti Solar Global v Napajedlích nebo navštívil firmu  RPG Recycling v Uherském Brodě, kde se zpracuje 45 až 50 tisíc tun pneumatik za  rok.

Foto: Jan Salač

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru