Česky

Česky

English

menu
zavřít

Radnice přivítala další školáky

24. 5. 2023

Aktuality

195

Zlín – Po dvou nedávných návštěvách školních parlamentů zavítali na zlínskou radnici další školáci. Tentokrát přijali pozvání žáci ze šesté a sedmé třídy soukromé školy Orbis ve Zlíně. 

Návštěvu přivítala náměstkyně primátora města Zlína pro školství a kulturu Martina Hladíková.

Vždy mne potěší, když se setkám s žáky, kteří mají znalosti o tom, co se dá vyřídit na magistrátu a navíc se nebojí položit konkrétní dotazy. Debaty s těmito dětmi jsou velmi inspirující,“ sdělila náměstkyně.

Během exkurze, zorganizované Odborem kanceláře primátora, se žáci seznámili s chodem úřadu a prací volených představitelů města Zlína. Mimo jiné nahlédli do stavebního úřadu i jeho archivu v suterénu a navštívili místnost, kde je umístěn server magistrátu. Při prohlídce radniční budovy neminuli Městské informační a turistické středisko ani kancelář primátora města Jiřího Korce. V obřadní síni si pak měli možnost vyzkoušet insignie města, zahrát na klavír či prohlédnout kroniku, jež uchovává zápisy významných návštěv na radnici.

Zpestřením akce byl výstup na balkon radnice. Tady si děti se svými pedagogy prohlédli náměstí Míru z neobvyklého pohledu a tento moment zvěčnili společnou fotografií.