Česky

Česky

English

menu
zavřít

Radnice se rozsvítila na fialovo

18. 11. 2019

Aktuality

22

Zlín – Světový den rakoviny pankreatu si dnes připomíná i město Zlín.

svetovy-den-pankreatu.jpg

Zlín – Světový den rakoviny pankreatu si dnes připomíná i město Zlín.  Nasvícením budovy radnice na fialovou barvou chce upozornit na jedno z nejzákeřnějších onemocnění a podpořit tak zároveň neziskovou organizaci OnkoMaják. Ta prostřednictvím pořádání řady akcí a fialovou barvou zvyšuje informovanost veřejnosti o příznacích onemocnění rakovinou slinivky břišní, možnostech prevence a včasné diagnostice.

„V České republice bylo v roce 2018 diagnostikováno okolo 2 209 nových případů rakoviny slinivky. Většina z nich byla zachycena až v rozvinuté, metastatické fázi. Je tedy velice důležité ve snaze zvyšování povědomí pokračovat,“ uvedla Kateřina Filipová ze spolku OnkoMaják.

Rakovina slinivky je nejzákeřnějším typem rakoviny, přesto se o ní téměř nehovoří. Postihuje obě pohlaví stejně často a je čtvrtým nejčastějším nádorovým onemocněním u české populace. Na rakovinu slinivky umírá do jednoho roku od data diagnózy 95 % pacientů a do 5 let 99 % pacientů. Jedná se o jediný typ rakoviny, kde se v době přežití za posledních 40 let nic nezměnilo.

V minulém roce se spolku OnkoMaják podařilo rozsvítit 8 budov v České republice.

Více na www.onkomajak.cz

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru