Česky

Česky

English

menu
zavřít

Radnice ve Zlíně opět zrůžoví

11. 10. 2019

Aktuality

14

Zlín – Budova radnice ve Zlíně se po páté zahalí do růžové barvy.

Radnice bude růžová: FOTO: JSFABB, Mamma HELP centrum Zlín

Zlín – Budova radnice ve Zlíně se po páté zahalí do růžové barvy. Nasvícením do růžova se město připojí k celosvětové kampani podporující boj proti rakovině prsu. Radnice bude nasvícena od 15. října po dobu tří dnů.

„V měsíci říjnu si připomínáme téma rakoviny prsu, spojené s apelem na prevenci, ale také s problematikou kvality života žen, které onemocněly. Symbolem kampaně, která se ve světě koná vždy v říjnu, je růžová stužka či prostě růžová barva,“ vysvětlila koordinátorka Mamma HELP centra ve Zlíně Kateřina Vondráčková, které nemocným ženám pomáhá už třináctým rokem.

Mamma HELP je nezisková organizace, která sdružuje ženy s diagnózou rakoviny prsu, jejich blízké, lékaře, sestry a také sympatizanty. Jejím posláním je kvalifikovaně prospět radou či skutkem každému, kdo o pomoc v souvislosti s nádorovým onemocněním prsu požádá. Všechny služby pomoci poskytuje zcela zdarma.

Jako každoročně zrůžoví i významné budovy a místa po celém světě. Růžovou barvou se ke kampani připojí například Buckinghamský palác, Bílý dům, Opera v Sydney, Eiffelova věž, socha Ježíše v Rio de Janeiro nebo Niagarské vodopády. Zajímavostí je, že v České republice byla jako první nasvícená do růžova právě zlínská radnice. Letos by měla  být nasvícena Petřínská věž, zámek Hluboká, Černá věž v Českých Budějovicích či fontána v Brně. Lidé se setkají s růžovou barvou a  stužkou na nejrůznějších místech po republice. Zapojí se restaurace, cukrárny, divadla i  plavecké bazény. Zrůžoví třeba krabičky s kosmetikou a bižuterií a osvětový letáček s mašličkou bude k dispozici v nejrůznějších obchodech.

Říjen je na celém světě měsícem boje proti rakovině prsu a podpory nemocných žen. Proto se také ve světě používá pro říjen název „pinktober“. Tato myšlenka – Breast Cancer Awareness Month – vznikla v roce 1985 v USA s cílem  podpořit prevenci, ale také ukázat, jak se s nemocí potýkají ženy, které potkala. Tento měsíc se po celém světě konají osvětové přednášky a mnohé budovy, akce a předměty se halí do růžové barvy.

Více na: www.mammahelp.cz

 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru