Česky

Česky

English

menu
zavřít

Radnice vyvěsila vlajku Tibetu

10. 3. 2021

Aktuality

23

Zlín – Město Zlín se připojilo k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet a na budovu radnice vyvěsilo tibetskou vlajku. Cílem akce je upozornit na porušování lidských práv v této asijské zemi...

tibet.jpg

Zlín – Město Zlín se připojilo k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet a na budovu radnice vyvěsilo tibetskou vlajku. Cílem akce je upozornit na porušování lidských práv v této asijské zemi.

Mezinárodní kampaň Vlajka po Tibet se koná vždy 10. března, v den, kdy začalo v roce 1959 Tibetské národní povstání proti čínskému režimu. Číňané odpor slabě vyzbrojených Tibeťanů rychle potlačili, přesto partyzánský odboj trval až do roku 1962. Během povstání zemřelo přes 80 tisíc Tibeťanů. Statisíce obyvatel Tibetu zemřely v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru. 10. března 2021 si připomeneme už 62. výročí tibetského povstání.

Česká republika se ke kampani připojuje od roku 1996, kdy tibetskou vlajku vyvěsila první čtyři česká města. V loňském roce se k akci připojilo 844 obcí, měst, městských částí nebo krajů. Kampaň má především symbolický charakter a je vyjádřením solidarity s Tibeťany.

Více o kampani Vlajka pro Tibet na www.vlajkaprotibet.cz

Zpracovala: Irena Orságová

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru