Česky

Česky

English

menu
zavřít

Radnici navštívili Tři králové

6. 1. 2023

Aktuality

185

Zlín – Na zlínskou radnici dnes doputovali Tři králové. Kašpara, Melichara a Baltazara přijali představitelé města Zlína v čele s primátorem Jiřím Korcem, kteří se tradičně zapojili do sbírky příspěvkem do  putovní kasičky.

Na důkaz návštěvy mudrců z Východu zůstal nad vchodovými dveřmi do budovy radnice nápis K † M † B † 2023 – tedy zkratka latinského Christus mansionem benedicat. – Bůh žehnej tomuto domu. Tři křížky za písmeny symbolizují Nejsvětější Trojici – Otce, Syna a Ducha svatého.

Tříkrálová sbírka probíhá na Zlínsku od pondělí 2. ledna 2023. Do ulic našeho města vyrazí skupinky Tří králů v největším počtu v sobotu 7.1.2023. Koledovat budou do zapečetěných pokladniček ve prospěch lidí, kteří se dostali do těžké životní situace. Dárci, kteří se nepotkají s koledníky, mohou přispět i dalšími způsoby:

Podrobnosti na www.zlin.charita.cz/trikralova-sbirka-na-zlinsku/.

Charita Zlín chce z výnosu sbírky 2023 realizovat, mimo jiné, projekty: Přímá pomoc osobám v nepříznivé životní situaci, primárně na Zlínsku, Nemocnice Milosrdných bratří Vizovice, Letní pobyt pro děti a mládež s diagnózou SMA a dystrofiemi (podpora rodin).