Česky

Česky

English

menu
zavřít

Radniční galerie představí nejlepší stavby roku 2016

30. 5. 2017

Aktuality

11

Zlín – Na celý měsíc červen zastaví v Galerii II. patro putovní výstava soutěže Stavba roku 2016 Zlínského kraje

Novostavba bytového domu Zlín-Prštné, investor Mill stavby, www.stavbaroku.zlin.cz

Zlín – Na celý měsíc červen zastaví v Galerii II. patro putovní výstava soutěže Stavba roku 2016 Zlínského kraje. Na jednotlivých panelech představí nejenom nejzdařilejší realizovaná stavební díla, oceněná hlavní cenou nebo čestným uznáním, ale také všechny soutěžící stavby. Expozici doplní díla 23 studentů středních průmyslových škol, oboru stavebnictví, která budoucí stavaři vypracovali ve speciální části soutěže Studentská práce roku 2016.

Do 15. ročníku soutěže Stavba roku 2016 Zlínského kraje stavebníci přihlásili 42 dokončených realizací. Odborná porota hodnotila stavby v sedmi kategoriích, z nichž ve dvou zabodovalo i město Zlín. Čestné uznání získaly hned tři zlínské realizace. V kategorii Domy pro bydlení byla oceněna Novostavba bytového domu Zlín-Prštné a v kategorii Dopravní, inženýrské a ekologické stavby uspěla Lávka pro pěší Z2 přes řeku Dřevnici a Rekonstrukce komunikace v ulici Mostní. U obou dopravních staveb bylo investorem statutární město Zlín.

Mimo úspěchu v hlavních kategoriích putovala do našeho města i jedna zvláštní prestižní cena – Filmová a multimediální expozice s interaktivní zábavou, tzv. Živý dům investora Kudlovské ateliéry, získala Cenu Syndikátu novinářů.

Více o soutěži a seznam ostatních oceněných staveb na www.stavbaroku.zlin.cz.

Soutěž Stavba roku organizuje Krajská stavební společnost při svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Jejich společným cílem je prezentovat kvalitní realizované projekty v oblasti stavebnictví a zároveň jejich autory širší odborné i laické veřejnosti. Prostřednictvím soutěže chce zviditelňovat také projekční a dodavatelské subjekty sídlící ve Zlínském kraji, které realizují zajímavé stavby i mimo území kraje.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru