Česky

Česky

English

menu
zavřít

Rákosníček otevře dětem hřiště. Přijďte si užít celodenní akci pro děti

18. 8. 2017

Aktuality

79

Zlín - Nové dětské Rákosníčkovo hřiště na Obecinách roste jako z vody. Už za pár dní si jej budou moci děti vyzkoušet a nejen to. V sobotu 26. srpna se také uskuteční jeho slavnostní otevření...

hriste ve výstavbě.jpg

Zlín - Nové dětské Rákosníčkovo hřiště na Obecinách roste jako z vody. Už za pár dní si jej budou moci děti vyzkoušet a nejen to. V sobotu 26. srpna se také uskuteční jeho slavnostní otevření, na které Rákosníček srdečně zve děti i rodiče. A bude se rozhodně čím zabavit. Po slavnostním zahájení v 10 hodin začne téměř celodenní program. A na co se mohou děti těšit?

„Kromě spousty her a soutěži o pěkné ceny se děti mohou těšit na představení Michala z Kouzelné školky, dále se každou hodinu uskuteční divadelní představení, děti se budou moci vyfotit s Rákosníčkem a bude také připraveno pestré občerstvení,“ popsala Zuzana Ritterová z obchodního řetezce Lidl, který hříště zlínským dětem postaví.

Na skutečnosti, že dětské hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun vyroste právě ve Zlíně, však mají lví podíl právě obyvatelé Zlína, ale i přátelé a podporovatelé z bližšího i širšího okolí.

„Kýžený výsledek přinesla právě aktivní účast obyvatel Zlína, kteří po celý měsíc únor zasílali své hlasy. Zlín se díky nim umístil na druhém výherním místě s počtem 10 906 hlasů,“ uvedl Lukáš Fabián z tiskového oddělení magistrátu.

V kategorii měst od 25 001 do 100 000 obyvatel ho předstihlo pouze město Děčín s počtem 13 305 hlasů.

„Chtěl bych poděkovat všem obyvatelům našeho města, kteří se spojili pro dobrou věc a neúnavně každý den hlasovali. Obzvláště bych chtěl poděkovat kanceláři místní části Obeciny, která odvedla kus práce,“ sdělil Milan Smola, vedoucí Odboru školství Magistrátu města Zlína.

Dětské hřiště se symbolem pohádkového skřítka Rákosníčka nabídne dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku a nebudou chybět ani houpačky, kolotoč a klidovou zónu doplňující domeček. Novinkou je houpačka pro nejmenší děti. Oplocené hřiště má zázemí laviček a zpevněnou plochu pro kočárky.

„Rákosníčkova hřiště jsme začali stavět před pěti lety a za tu dobu jsme postavili po celé republice 69 hřišť v celkové hodnotě 103,5 milionu korun. O tato hřiště je stále velký zájem a nás těší, že pro města, ve kterých jsou naše prodejny, můžeme udělat i něco navíc,“ uvedla Zuzana Ritterová, mluvčí společnosti Lidl.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru