Česky

Česky

English

menu
zavřít

Rákosníčkovo hřiště už slouží dětem

28. 8. 2017

Aktuality

30

Zlín – V sobotu proběhlo ve Zlíně otevření Rákosníčkova hřiště. Slavnostního přestřižení pásky se ujaly přítomné děti, symbolický klíč od nového hřiště předala zástupkyně investora – společnosti Lidl – náměstkyni primátora města Zlína Kateřině Francové.

symbolický klíč k hřišti

Zlín – V sobotu proběhlo ve Zlíně otevření Rákosníčkova hřiště. Slavnostního přestřižení pásky se ujaly přítomné děti, symbolický klíč od nového hřiště předala zástupkyně investora – společnosti Lidl – náměstkyni primátora města Zlína Kateřině Francové. Celodenní zábavu s maskotem Rákosníčka si užily desítky rodin s dětmi.

„Děti nejvíce bavilo plnění disciplín, za které byly odměněny dárkovou taškou, a výroba vlastních triček s motivem Rákosníčka. Úspěch slavilo samozřejmě vystoupení Michala Nesvadby, který je s Rákosníčkovými hřišti  spojen od samého začátku, i další divadelní vystoupení o Rákosníčkovi,“ sdělila Miloslava Turková ze společnosti Lidl.

Děti hned první den mohly vyzkoušet velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku a kolotoč s houpačkami. Velký zájem nejmenších budilo i zázemí malého domečku s obrázkem pohádkového skřítka.

Nové oplocené dětské hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun vybojovali obyvatelé Zlína v soutěži, kterou vyhlásil obchodní řetězec Lidl. Do soutěže posílali své hlasy poctivě celý únor a s 10.906 hlasy obsadili ve své kategorii druhé, tedy výherní místo.

Byl to velmi zajímavý boj po celou dobu hlasování, Zlín zápasil s Opavou a nakonec si jen několika málo hlasy získal druhé místo ve své kategorii,“ popsala umístění Zlína Zuzana Ritterová, koordinátorka projektu Rákosníčkova hřiště.

„Spolupráce s městem při stavbě hřiště byla výborná. Jsme moc rádi, že dáváme hřiště do dobrých rukou a těšíme se, že si místní děti hřiště užijí,“ dodala.

Dětské hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka stojí v ulici Obeciny XIX vedle parkourového hřiště pro mládež, a je určeno zejména dětem předškolního věku.

Více informací o projektu najdete na: www.lidl-rakosnickova-hriste.cz.

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru