Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ředitel MP Zlín Milan Kladníček byl opět zvolen předsedou Kolegia ředitelů MP

3. 6. 2019

Aktuality

294

Zlín - Na jubilejním 50. zasedání Kolegia ředitelů městských policií statutárních měst a hl. města Prahy, které se uskutečnilo v Hradci Králové, byl opět zvolen předsedou kolegia...

tz-tm-20190531-1---2.jpg

Zlín - Na jubilejním 50. zasedání Kolegia ředitelů městských policií statutárních měst a hl. města Prahy, které se uskutečnilo v květnu v Hradci Králové, byl opět zvolen předsedou kolegia ředitel Městské policie Zlín, Ing. Milan Kladníček, MBA. Stalo se tak již potřetí v řadě a staronové funkce se tak ujal na další dva roky.

Místopředsedové kolegia jsou nově ředitelé: Ing. Eduard Šuster z MP hl. m. Prahy, Mgr. Ladislav Krajčík z MP Liberec a Mgr. Omar Teriaki z MP Přerov. Na jednáních kolegia řeší ředitelé aktuální témata bezpečnosti a veřejného pořádku v největších městech České republiky. Městská policie je jediným přímým nástrojem municipalit, jak na svém území prosazovat dodržování zákonů a dalších právních předpisů. Nedílnou součástí každého jednání je proto také výměna praktických zkušeností z výkonu služby i řízení těchto sborů. 

„Strážníci obecních policií jsou základním prvkem prevence kriminality na místní úrovni. Jejich každodenní přítomnost v ulicích obcí a měst ve spojitosti s kvalitním výkonem služby přispívá zásadním způsobem k pocitu bezpečí občanů i k vnitřní bezpečnosti státu,“ uvedl během dvoudenního jednání předseda Milan Kladníček.

Kolegium se proto intenzivně zabývá aktuálními otázkami zlepšení sociálních i ekonomických podmínek, které jsou pro další stabilizaci a rozvoj obecních policií nezbytné.

„Obávám se, že pokud nedojde k radikální změně v této oblasti, pocítíme nejpozději v horizontu jednoho desetiletí závažné problémy vyplývající především ze stárnutí a odchodů stávajících strážníků. Velká konkurence na trhu práce mezi jednotlivými bezpečnostními složkami státu a trvale klesající zájem i úroveň uchazečů o práci v nich může vést v budoucnu ke zhoršení bezpečnosti, a to především ve velkých městech,“konstatoval předseda Kladníček. 

Kolegium ředitelů se proto písemně obrátilo na poslance bezpečnostního výboru Parlamentu České republiky, ministra vnitra a Svaz měst a obcí s žádostí o otevření diskuze, která by se zaměřila na alespoň částečné narovnání sociálního postavení strážníků.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru