Česky

Česky

English

menu
zavřít

Registr vozidel informuje o změnách zákona

6. 3. 2023

Aktuality

576

Zlín – Oddělení evidence motorových vozidel informuje o změnách zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích.

Od 1. 3. 2023 vstoupil v účinnost první balíček plánovaných změn, které mají zjednodušit administrativní proces v oblasti registrace vozidel a provádění evidenčních kontrol. Například odpadne povinnost absolvovat evidenční kontrolu, pokud se provozovatel vozidla zároveň stává vlastníkem vozidla. Při ostatních úkonech povinnost absolvovat evidenční kontrolu zůstává. Platnost evidenční kontroly se prodlužuje na 1 rok, a to i zpětně.

Další změny přiblížil Antonín Šrajer, vedoucí Odboru občansko-správních agend, Magistrátu města Zlína, pod který Oddělení evidence motorových vozidel spadá:

Registrační značku, pro konkrétní vozidlo, bude možné rezervovat už 1 měsíc před registrací vozidla. U držitelů registračních značek na přání se prodlužuje rezervace – při uložení značky na úřadu – na 6 měsíců. Při registraci úplně nového vozidla bude předkládán jen dokument Prohlášení o shodě (COC list), kdy technický průkaz majitel vozu převezme na úřadě až v rámci registrace vozidla. Novinkou je také, že v případě ukončení vyřazení vozidla (dříve „vyzvednutí značek z depozitu“) už nebude nutné dokládat absolvování STK, postačí zelená karta.“

Další změny v tomto roce začnou platit k 1. 9. 2023 a budou se týkat především provozovatelů historických vozidel. Poslední vejde v platnost 1. ledna 2024.

Přehled všech změn v souvislosti s novelou zákona č. 56/2001 Sb. je uveden na webových stránkách města v Portálu občana zde  -  portál občana.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru