menu
zavřít

Rekonstrukce jídelny v Hradské je dokončena

20. 9. 2022

Aktuality

141

Zlín – Nově instalovaná technologie kuchyně ve školní jídelně Hradská umožní vaření až 1500 porcí denně, což je cca o 500 porcí více než byla dosavadní výrobní kapacita, která má být zatím zachována.

Účelem rekonstrukce objektu bylo i zvýšení počtu druhů připravovaných jídel. Díky novým moderním technologiím je nyní v kuchyni zajištěna efektivnější příprava a rychlejší výdej jídel a odbavení strávníků.
„V rámci rekonstrukce jsme kladli velký důraz na zajištění větší bezpečnosti dětí, zvětšení prostoru šatny, hygienického zázemí, zlepšení podmínek pro stravování v podobě snížení hlukové zátěže v prostoru jídelny a zvýšení kvality přípravy jídel,“ prozradila Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro oblast školství.

První část rekonstrukce objektu se uskutečnila už v roce 2019, a to rekonstrukcí a modernizací technologie výměníkové stanice, umístěné v suterénu. V roce 2020 měla na již provedenou rekonstrukci výměníkové stanice navázat rekonstrukce a modernizace samotné jídelny a kuchyně. Situace kolem pandemie však přípravy o rok odsunula. Dílo tak bylo dokončeno letos.  

Součástí rekonstrukce jídelny v Hradské ulici je i realizace přístavby objektu, díky níž došlo k rozšíření zázemí kuchyně, rozšíření prostoru jídelny umožňující rozšíření šaten. Stávající prostory v kuchyni vč. skladů, technických prostor a zázemí pro zaměstnance prošlo celkovou modernizací, v jídelně jsou nově vybudovány šatny, sociální zařízení a zabezpečený vstup pro strávníky, včetně zajištění bezbariérového přístupu. V rámci rekonstrukce je objekt zateplen, jsou provedeny akustické, bezpečnostní a protipožární opatření, nové povrchové úpravy stěn a podlah, nově provedeny rozvody vody, ústředního vytápění, kanalizace, elektroinstalace, slaboproudů, rozvodů vzduchotechniky včetně nových rekuperačních VZT jednotek. Provedené úpravy povedou k úsporám vytápění.

„Jídelna je vybavena špičkovým příslušenstvím, které po zkušebním provozu nově umožní nabídku dvou jídel. Věříme, že nám hygiena umožní vařit i třetí dietní jídlo, o které má zájem stále větší počet žáků,“ konstatoval primátor Jiří Korec.Náklady na rekonstrukci jídelny a kuchyně jsou ve výši přibližně 39 milionů korun včetně DPH.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru