Česky

Česky

English

menu
zavřít

Rekonstrukce jídelny v Hradské ulici bude zahájena až letos

16. 2. 2021

Aktuality

109

Zlín – Nově navržená technologie kuchyně ve školní jídelně Hradská umožní vaření až 1500 porcí denně, což je cca o 500 porcí více než je nynější výrobní kapacita,...

jidelna-5--2-.jpg

Zlín – Nově navržená technologie kuchyně ve školní jídelně Hradská umožní vaření až 1500 porcí denně, což je cca o 500 porcí více než je nynější výrobní kapacita, která má být zatím zachována.  Účelem rekonstrukce objektu je i zvýšení počtu druhů připravovaných jídel. Díky novým moderním technologiím bude v kuchyni zajištěna efektivnější příprava a rychlejší výdej jídel a odbavení strávníků.

 „V rámci rekonstrukce klademe velký důraz na zajištění větší bezpečnosti dětí, zlepšení podmínek pro stravování v podobě snížení hlukové zátěže v prostoru jídelny a zvýšení kvality přípravy jídel,“ uvedla již dříve Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro oblast školství.

První část rekonstrukce objektu proběhla již v roce 2019, a to rekonstrukcí a modernizací technologie výměníkové stanice, umístěné v suterénu. V roce 2020 měla na již provedenou rekonstrukci výměníkové stanice navázat rekonstrukce a modernizace samotné jídelny a kuchyně. Situace kolem pandemie však přípravy o rok odsunula. Samotná realizace díla bude probíhat v letech 2021 a 2022. Zastupitelstvo města Zlína z rozpočtu pro tento rok schválilo na akci částku ve výši 20 mil. vč. DPH a pro rok 2022 ve výši 21,5 mil. vč. DPH. Tak budou kryty předpokládané náklady akce a může být vyhlášena nová veřejná soutěž. 

Součástí rekonstrukce jídelny v Hradské ulici je i realizace přístavby objektu, díky níž dojde k rozšíření zázemí kuchyně, rozšíření prostoru jídelny umožňující rozšíření šaten. Stávající prostory v kuchyni vč. skladů, technických prostor a zázemí pro zaměstnance projdou celkovou modernizací, v jídelně budou nově vybudovány šatny, sociální zařízení a zabezpečený vstup pro strávníky, včetně zajištění bezbariérového přístupu. V rámci rekonstrukce bude objekt zateplen, budou provedeny akustické, bezpečnostní a protipožární opatření, nové povrchové úpravy stěn a podlah, budou nově provedeny rozvody vody, ústředního vytápění, kanalizace, elektroinstalace, slaboproudů, rozvodů vzduchotechniky včetně nových rekuperačních VZT jednotek. Provedené úpravy povedou k úsporám vytápění.

Objekt bude do budoucna taktéž vybaven zcela novým interiérem.

Venkovní stavební práce včetně přístavby je možné realizovat za provozu jídelny během školního roku. Vnitřní úpravy prostor budou prováděny o letních prázdninách. Předpokládané náklady na rekonstrukci jídelny a kuchyně jsou ve výši 41,5 milionů korun včetně DPH.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru