Česky

Česky

English

menu
zavřít

„Rekonstrukce“ účetnictví BD Podlesí? Město chce zásahy zkontrolovat

25. 10. 2017

Aktuality

9

Zlín – Město Zlín bude s členy Bytového družstva Podlesí (BDP) komunikovat napřímo. Hlavním důvodem jsou konfrontační aktivity, jenž vůči němu vyvíjí předseda BDP...

Pavel Sekula prohrál dva soudy

Zlín – Město Zlín bude s členy Bytového družstva Podlesí (BDP) komunikovat napřímo. Hlavním důvodem jsou konfrontační aktivity, jenž vůči němu vyvíjí předseda BDP Pavel Sekula a další členové představenstva tohoto bytového družstva. Potvrdilo se také, že přes představenstvo se k členům družstva nedostávají všechny informace, které se jim město snaží předat a které mají pomoci vyřešit budoucnost BDP.

„Pavel Sekula dlouhodobě odmítá předložit účetnictví BDP ke kontrole, přestože na ni má město Zlín jako jeden z členů družstva právo. A kontrolu provést chceme, už proto, že pan Sekula uskutečnil, jak sám říká, „rekonstrukci“ účetnictví. Nevíme, co si pod tímto pojmem představit a nevíme ani, k jakým zásahům do účetnictví došlo a k čemu měly sloužit,“ sdělil Zdeněk Dvořák, tiskový mluvčí magistrátu.

Na fakt, že mu předseda BDP dlouhodobě odpírá možnost zkontrolovat účetnictví, město Zlín upozorňuje dlouhodobě. Pavel Sekula jej proto zažaloval, ovšem neuspěl. Okresní soud ve Zlíně dal za pravdu stanovisku radnice. Ve zdůvodnění rozsudku mimo jiné uvádí, že „žalobce (Pavel Sekula) coby předseda představenstva BDP již v minulosti opakovaně odmítal předložit žalovanému (město Zlín), resp. umožnit mu kontrolu účetnictví BDP za požadované období.“ Rozsudek v plném znění je umístěn v příloze této zprávy.

Předseda BDP zažaloval také náměstka primátora Ondřeje Bětáka. Domáhal se toho, aby se představitel města zdržel výroků, že BDP manipuluje s finančními prostředky a nevydává účetnictví. Okresní soud požadavek předsedy BDP rovněž odmítl.

Město Zlín potřebuje zkontrolovat účetnictví BDP mimo jiné proto, že členové družstva požadují provést úpravy majetkových poměrů. Vyřešit je potřeba zejména podmínky, za kterých se družstevníci stanou majiteli bytů, jenž užívají.

Radnice má k dispozici celou řadu řešení. „Vedle několika dohod a vypořádání je možná i varianta odchodu města Zlína z BDP a prodej jeho podílu případnému zájemci, se kterým by následně BDP jednalo o úpravách majetkových poměrů. Prodej vlastnického podílu města třetímu subjektu je ale poslední variantou. Kvůli členům BDP stále preferujeme cestu dohody i přes skutečnost, že předseda a představenstvo BDP se mnou ukončili veškerá jednání,“ konstatoval náměstek primátora Jiří Korec,do jehož kompetencí patří bytová politika.

Město si nechalo vypracovat i odbornou analýzu, kterou zveřejnilo na odkaze http://www.zlin.eu/predseda-bd-podlesi-zazaloval-mesto-neuspel-aktuality-3939.html.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru