Česky

Česky

English

menu
zavřít

Rekonstrukce ulice Díly VI přinese nový povrch i bezpečnou cyklostezku

2. 7. 2019

Aktuality

31

Zlín – V pondělí 8. července začnou stavební práce na ulici Díly VI. Kompletní přestavbou projde celá ulice. Kostkový povrch nahradí asfaltobeton, podél vozovky bude...

rekonstrukce-ulice-dily-vi.jpg

Zlín – V pondělí 8. července začnou stavební práce na ulici Díly VI. Kompletní přestavbou projde celá ulice. Kostkový povrch nahradí asfaltobeton, podél vozovky bude oboustranně opraven chodník pro pěší a na východní straně povede trasa cyklostezky. Součástí stavby je i oprava přechodu pro chodce v dolní části ulice a také její nové nasvětlení.

„Důvodem této již dříve zvažované rekonstrukce je především velmi špatný stav povrchu komunikace. Kromě výměny povrchu bude komunikace rozšířena také o cyklostezku. To přispěje nejen ke zvýšení bezpečnosti cyklistů, ale i ke zvýšení plynulosti dopravy,“ uvedl radní pro oblast dopravy Michal Čížek.  

Rekonstrukce s sebou přinese také dopravní omezení. Komunikace bude po celou dobu obousměrně uzavřena. Průjezd ulicí Díly VI bude povolen pouze vozidlům MHD a IZS. Pro vozidla rezidentů a zásobování bude umožněn jednostranný vjezd i výjezd z třídy Tomáše Bati, a to pouze k zástavbě domu s obchody na tř. Tomáše Bati.

Dokončení stavebních prací proběhne nejpozději do konce letošního roku. Předběžné náklady jsou vyčísleny na 6,5 mil.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru