Česky

Česky

English

menu
zavřít

Rekonstruované tržiště se otevře pro průchod chodců. Zkušební prodej bude zahájen příští rok

9. 12. 2022

Aktuality

584

Zlín - Do konce tohoto roku bude dokončena kolaudace Tržiště pod Kaštany. Už v první polovině prosince bude umožněn skrze prostor tržiště průchod chodců.

V lednu a únoru se pak uskuteční zkušební provoz. Zahájení plnohodnotné prodejní sezóny je plánováno na přelom března a dubna příštího roku.

„Vzhledem ke skutečnosti, že leden a únor je z hlediska prodejů pro trhovce velmi slabý, rádi bychom využili těchto měsíců k otestování provozu nového tržiště v praxi. Počítáme i se zvýhodněnými podmínkami pro prodejce. Oficiální zahájení sezony na přelomu března a dubna pak bude ve slavnostním duchu, chtěli bychom tak zahajovat každou prodejní sezónu,“ uvedl primátor Jiří Korec.

V případě zájmu mohou prodejci kontaktovat správkyni tržiště na kontaktu: trziste@zlin.eu nebo na telefonním čísle 577630411.

„V lednu a únoru bude prostor pro vyřešení provozních nedostatků, pokud by se objevily. Máme za cíl, aby tržiště bylo na hlavní sezónu co nejlépe funkční. V každém případě jsme rádi, že se už uzavřené průchody přes tržiště konečně zprůchodní,“ doplnil náměstek primátora pro majetek a rozvojové plochy, Pavel Brada.

Na více než 900 metrech čtverečních plochy bude k dispozici celkem 63 míst prodejních míst a další až 30 míst v případě rozšíření tržiště směrem k náměstí U prodejních míst budou i přípojky elektrické energie. Poté, až bude zahájena plná sezóna, budou prodejci  moci nabízet i potraviny náročné na teplotu skladování jako sýry či uzeniny, farmářské produkty i občerstvení.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru