Česky

Česky

English

menu
zavřít

Rekordní investice do vodovodních trubek

18. 1. 2019

Aktuality

16

Zlín - Do obnovy vodohospodářského majetku VaKu Zlín bylo v roce 2018 investováno téměř 260 milionů korun. Koeficient investic...

Úpravna vody v Tlumačově

Zlín - Do obnovy vodohospodářského majetku VaKu Zlín bylo v roce 2018 investováno téměř 260 milionů korun. Koeficient investic podle plánu obnovy předepsaného ministerstvem zemědělství tak tato společnost drží lehce nad průměrem ČR.

V roce 2018 investovala společnost Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. (dále jen VaK) ze svých zdrojů přes 72 milionů Kč do 31 investičních akcí. Mezi největší se řadí rekonstrukce přivaděčů z úpravny vody v Tlumačově do Zlína, rekonstrukce vodovodu na Kudlově, napojení obce Lukoveček na skupinový vodovod Zlín nebo rekonstrukce vodovodu přes řeku Moravu v Napajedlech. Dalších 6 milionů Kč použil VaK na přípravu projektů akcí pro příští období a30 mil. Kč zaplatil na splátkách úvěru za investice v minulosti.

Mimo to zaplatila Moravská vodárenská, a. s. dalších 69 milionů Kč do oprav infrastruktury, kterou provozuje.

Největší investicí VaKu v celkovém nákladu 80 milionů Kč byla rekonstrukce tlumačovské úpravny vody, odkud je zásobováno 48 tisíc obyvatel západního Zlína a přilehlých obcí. Špičková technologie úpravy vody přinesla její zcela novou kvalitu včetně úplného odbourání pesticidních reziduí. Tato investice byla hrazena z úvěru.

Město Zlín je největším akcionářem VaKu. Vlastní 47 procent akcií.

 

TZ VaK Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru