Česky

Česky

English

menu
zavřít

Řidiči mohou ve Zlíně nově uhradit parkovné také platební kartou

3. 7. 2017

Aktuality

33

Zlín – Všechny parkovací automaty ve Zlíně nově kromě mincí přijímají také bezkontaktní platební karty. Řidiči tak nemusejí hledat drobné...

Nový parkovací automat na ulici Sadová

Zlín – Všechny parkovací automaty ve Zlíně nově kromě mincí přijímají také bezkontaktní platební karty. Řidiči tak nemusejí hledat drobné, stačí si dvěma tlačítky jednoduše navolit požadovanou částku a dobu parkování a přiložit platební kartu.

„Investice do nových technologií nejsou samoúčelné. Vždy hledáme optimální řešení, které zajistí zlepšení kvality městské infrastruktury a zároveň její efektivní provozování,“ uvedl náměstek primátora Patrik Kamas, do jehož kompetence spadají Technické služby Zlín.

Podle ředitele společnosti Technické služby Zlín Jakuba Černocha je důraz kladen na uživatelský komfort a jednoduchost ovládání. „Nebude nutné přihlašování na web, z vybraných poplatků neukrojí často vysoké provize za prémiové sms. Platební terminál je navíc provozně spolehlivý, platba do 500 korun bez nutnosti autorizace PIN pro úhradu parkovného postačí,“ popsal Jakub Černoch.

Nový systém umožní také pružnější regulaci výše poplatků a takzvaných rezidentních tarifů. „Cílem zpoplatnění parkování v centru Zlína není samotný výběr parkovného, ale regulace parkování a dopravy. Funkci odstavného parkoviště plní plocha v ulici Březnické se zvýhodněnými sazbami, “ doplnil Josef Novák, radní Zlína zodpovědný za dopravu.

Vybavení všech městských parkovacích automatů platebními terminály zatím není v České republice v tomto rozsahu obvyklé. „Osazeny jsou zatím jen na Praze 5 a 6 a v Táboře, další města o jejich využití uvažují. Pokud přičteme vzdálenou správu parkovacího systému a otevřené možnosti jeho nastavení, udělal Zlín důležitý krok k realizaci konceptu Smart City,“ dodal Jakub Černoch.

Město Zlín prostřednictvím své společnosti Technické služby Zlín investovalo v posledních dvou letech vedle komplexní obměny parkovacích automatů například také do elektronické evidence nádob na tříděný odpad nebo do nákupu moderních automobilů pro svoz komunálního odpadu. Nové technologie včetně parkovacích automatů a závorového systému parkovišť navíc v roce 2018 propojí nový informační systém Technických služeb.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru