Česky

Česky

English

menu
zavřít

Řidiči pozor! V Bohuslavicích u Zlína se bude rekonstruovat křižovatka

21. 6. 2017

Aktuality

13

Zlín - Ředitelství silnic Zlínského kraje zahájí od 4. července rekonstrukci křižovatky silnic II/490, II/497 a III/4972 v Bohuslavicích u Zlína. Součástí stavby bude...

Ilustrační foto

Zlín - Ředitelství silnic Zlínského kraje zahájí od 4. července rekonstrukci křižovatky silnic II/490, II/497 a III/4972 v Bohuslavicích u Zlína. Součástí stavby bude zejména šířková úprava vozovky, včetně její přeložky na silnici III/4972 (směrDoubravy), rekonstrukce mostu ev. č. 490-019 aúprava odvodnění silnice a dopravního značení. Současně bude probíhat zakázky obceBohuslavice u Zlína, při níž budou rekonstruovány chodníky a zpevněné plochy.

Stavbu bude realizovat firma STRABAG a.s., PJ Zlín, celkové náklady zakázky ŘSZK jsou ve výši8,15 mil. Kč a termín úplného dokončení prací je 5. prosince 2017. Oba investoři i zhotovitel prací se budou snažit dobu výstavby co nejvíce zkrátit, ale téměř jistě se bude pracovat na silnicích a v okolí po většinu měsíce listopadu.

Vzhledem ke složitosti stavby v důležitém dopravním uzlu a nutnosti rozdělení na pět etap realizace, bude po celou dobu realizace řízen provoz světelnou signalizací umístěnou na silnicích II/490 (od Zlína a Doubrav) a II/497 od Šarov. Současně bude úplně vyloučen veškerý silniční provoz na silnici III/4972 ve směru od Salaše, silnice bude po dobu stavby jednosměrná ve směru z křižovatky.

Po celou dobu stavby bude nákladní doprava nad 7,5 tuny odkloněna na objízdné trasy. Ve směru od Uh. Hradiště v Bílovicích na silnici III/49724 do Napajedel a dále pak po silnici III/49725 a I/55 do Otrokovic a I/49 do Zlína. Ve směru od Zlína bude objížďka vedena po silnici I/49 do Zádveřic, dále po II/492 přes Luhačovice do Biskupic a II/490 směřována na Uh. Brod.

Omlouváme se všem dotčeným obcím, firmám a hlavně občanům za problémy, které realizace této stavby přinese. Potřebné práce není možné bez výše uvedených omezení provozu provést. V případě problémů v průběhu stavby můžete kontaktovat stavební dozor ŘSZK, nejlépe elektronicky na adrese: berecka@rszk.cz.  

Zároveň žádáme účastníky silničního provozu k respektování přechodného dopravního značení po celou dobu provádění prací, aby nedošlo k ohrožení bezpečnosti nejen jejich, ale ani pracovníků provádějících stavbu.

Přesné termíny jednotlivých druhů uzavírek při všech stavbách ŘSZK jsou průběžně umísťovány na webovou stránku www.rszk.cz a před zahájení prací jsou informace zaslány regionálním deníkům ke zveřejnění.

Tisková zpráva Ředitelství silnic Zlínského kraje

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru