Česky

Česky

English

menu
zavřít

Řidiči, pozor! V centru Zlína je nové dopravní značení

19. 1. 2023

Aktuality

1004

Zlín – Na nové dopravní značení v centru Zlína upozorňuje městský odbor dopravy. Koncem roku 2022 došlo k osazení svislého dopravního značení „zákaz odbočení“ s dodatkovou tabulkou „od 6:00 do 18:00 hod“ v křižovatce ul. Vavrečkova (směrem z areálu SVIT) a ul. Gahurova.

V tomto dopravním uzlu docházelo k tvorbě kolon, kdy řidiči, kteří chtěli odbočit vpravo k třídě T. Bati, byli omezováni řidiči, kteří ve stejnou dobu chtěli odbočit vlevo směrem k Čepkovu. V návaznosti na frekvenci dopravy trvalo odbočení tímto směrem mnohem déle, než pravé odbočení a navíc vznikaly nebezpečné situace.  Křižovatce, kterou dlouhodobě trápily dopravní zácpy, má zákaz odbočení odlehčit a zajistit plynulejší průjezd vozidel.

K úpravě dopravního značení jsme přistoupili kvůli k trvalému nárůstu dopravy v bývalém továrním areálu. Tomuto kroku předcházelo vybudování nové okružní křižovatky Vodní x Bartošova, která by při průjezdu kolem autobusového nádraží měla kapacitně zajistit bezpečnější a plynulejší výjezd směrem na Jižní Svahy,“ vysvětlil náměstek primátora města Zlína pro oblast dopravy, Michal Čížek.

Omezení pro odbočení vlevo od továrního areálu bylo stanoveno v době nejexponovanější, tedy od 6 do 18 hodin.

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru