Česky

Česky

English

menu
zavřít

Řidiči, zkontrolujte si platnost svých dokladů

3. 2. 2017

Aktuality

675

Zlín –Letos proběhne největší výměna řidičských průkazů v historii. Řidičů s trvalým bydlištěm ve správním obvodu s rozšířenou působností Zlín, kterých se výměna týká, je více než sedm a půl tisíce.

Vzor řidičského průkazu

Zlín –Letos proběhne největší výměna řidičských průkazů v historii. Řidičů s trvalým bydlištěm ve správním obvodu s rozšířenou působností Zlín, kterých se výměna týká, je více než sedm a půl tisíce.

Během letošního roku postupně pozbudou platnost řidičské průkazy vydané v roce 2007. Byly vydány na dobu deseti let, a to v historicky nejvyšším počtu. Řidiči by si měli datum platnosti dokladu ve vlastním zájmu pohlídat, aby stihli včas požádat o jeho výměnu. Za řízení s propadlým řidičským průkazem hrozí při silniční kontrole pokuta,“ upozornil vedoucí Odboru občansko-správních agend Magistrátu města Zlína Antonín Šrajer.

Výměnu lze provést nejdříve tři měsíce před skončením platnosti průkazu. Lhůta pro vydání je 20 dní a je zcela bezplatná (pokud ovšem nedochází i ke změně údajů). Řidič může také požádat o výměnu ve zkrácené lhůtě do pěti pracovních dnů, ale ta už bezplatná není.

Vydání řidičského průkazu ve zkrácené lhůtě je zpoplatněno. Správní poplatek činí 500 Kč,“ uvedl Antonín Šrajer.

Pro vydání řidičského průkazu je zapotřebí se osobně dostavit na pracoviště magistrátu v ulici L. Váchy 602, přinést platný doklad totožnosti, jednu průkazovou fotografii a současný řidičský průkaz. Potřebnou fotografii lze také pořídit přímo v přízemí budovy. Termín pro vyřízení řidičského průkazu si může občan objednat elektronicky prostřednictvím webových stránek města: https://portalobcana.zlin.eu/detail-zivotni-situace.aspx?cislo=201&akce=rezervace.

Úřední hodiny pracoviště vyřizujícího agendu řidičských průkazů jsou v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin a v pátek od 8 do 12 hodin.

Více informací k vyřizování řidičského průkazu zde: https://portalobcana.zlin.eu/homepage.aspx.

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru