Česky

Česky

English

menu
zavřít

Riziková oblast šíření afrického moru prasat se ve Zlíně rozšířila i o Kudlov a Jaroslavice

10. 1. 2018

Aktuality

9

Zlín - Krajská veterinární správa pro Zlínský kraj vydala v souvislosti s bojem proti šíření afrického moru prasat nová mimořádná veterinární opatření.

nalezy-likviduji-hasici--foto-hzs-zk.jpg

Zlín - Krajská veterinární správa pro Zlínský kraj vydala v souvislosti s bojem proti šíření afrického moru prasat nová mimořádná veterinární opatření. Vysoce riziková oblast se v případě Zlína rozšiřuje o části Kudlov a Jaroslavice u Zlína. Rozšířená opatření se také týkají Želechovic nad Dřevnicí a obce Lípa.

„Zdvořile žádáme všechny chovatele prasat chovaných na území statutárního města v katastrálních územích Jaroslavice u Zlína a Kudlov, aby neprodleně, nejpozději do pondělí 15. ledna 2018, kontaktovali Odbor životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína za účelem aktualizace jejich soupisu. Je nezbytné zjistit či aktualizovat počty chovaných zvířat, adresu chovu a kontaktní údaje majitele,“ uvedla Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu.  V případě obcí Lípa a Želechovice nad Dřevnicí, provádí soupis tamní obecní úřad.

Současně Odbor životního prostředí a zemědělství upozorňuje všechny chovatele prasat chovaných v uvedených územích, že podle zmíněného aktuálního nařízení Státní veterinární správy musí do 31. 1. 2018 prasata porazit a v této oblasti se současně tímto dnem zakazuje chov prasat. Výjimku mají pouze hospodářství již dříve registrovaná podle plemenářského zákona (č. 154/2000 Sb., v platném znění).

Celé znění nařízení státní veterinární správy naleznete v přiloženém souboru

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru