Česky

Česky

English

menu
zavřít

Rok 2018 na útulku v číslech. Pomáhá i Magazín Zlín

17. 1. 2019

Aktuality

7

Zlín – V roce 2018 nalezlo v Útulku pro zvířata v nouzi na Vršavě útočiště celkem 374 opuštěných psů. Přibližně polovina z nich se během několika dnů vrátila...

Fotky psů se objevují i v Magazínu Zlín

Zlín – V roce 2018 nalezlo v Útulku pro zvířata v nouzi na Vršavě  útočiště celkem 374 opuštěných psů. Přibližně polovina z nich se během několika dnů vrátila k majitelům, ostatní zůstali v útulku.

Nový domov pomohl útulek najít celkem 173 psům. „Měli to štěstí a dostali druhou šanci v podobě starostlivé rodiny. Ve srovnání s předešlými roky je tento počet přibližně stejný,“ konstatovala za provozovatele zařízení Eva Poiselová.

Ze statistiky vyplývá, že v loňském roce bylo do zlínského útulku přivezeno 275 nalezených koček a koťat. Ve srovnání s předešlými roky 2017 a2016 je tento počet o něco nižší. Je to i tím, že existují i další organizace, které se o toulavé kočky ve Zlínském kraji starají. „Svůj vliv má také to, že se snažíme kočky kastrovat. Tato aktivita je finančně podporována ze strany města prostřednictvím dotace Ekofond,“ sdělila Eva Poiselová.

Město Zlín financuje prostřednictvím dotace i kastrace u starších fenek a psů. V roce 2018 byla provedena u 14 fenek a 9 psů. Radnice také podporuje čipování psů. Minulý rok bylo tímto způsobem označeno 123 psů. Zájmem je čipovat hlavně mladé psy a psy do věku 8 let. Čip pomůže mnohým psům najít cestu zpět ke svému majiteli či chovateli.

Rok 2018 přinesl větší zájem o hotelové služby, které útulek provozuje. Využilo je 101 majitelů zvířat, což je nejvyšší počet od počátku doby provozu zařízení.

I v roce 2018 pokračovala spolupráce útulku s Magazínem Zlín, na jehož stránkách jsou každý měsíc zveřejňovány fotografie a charakteristiky psů vhodných k předání do nových rodin. „V minulém roce jsme představili 36 pejsků, z nichž hned 21 našlo nový domov,“ uvedl Zdeněk Dvořák, šéfredaktor městského periodika. „Do magazínu dáváme hlavně psíky, kteří už jsou v útulku delší dobu. Díky tomu, že tento časopis čte hodně lidí, se ale o tyto psy objevuje pravidelně zájem, za což děkujeme,“ prohlásila Eva Poiselová.

Zřizovatelem útulku pro zvířata v nouzi je město Zlín, které každoročně přispívá na jeho provoz částkou cca 2,5 milionu korun. Tyto peníze jsou určeny na provoz zařízení, tedy například na mzdy ošetřovatelů, energie, vodu, zajištění veterinární ošetření, krmení a případné opravy,“ upřesnil náměstek primátora Bedřich Landsfeld, do jehož kompetencí patří životní prostředí ve Zlíně. Kapacita zařízení je 80 psů a 40 koček.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru