Česky

Česky

English

menu
zavřít

Rotariáni u primátora. Návštěva společenská i praktická

10. 1. 2018

Aktuality

7

Zlín – Velmi si vážíme spolupráce s městem Zlínem a těšíme se na další. S tímto poselstvím navštívili představitelé Rotary klubu primátora Miroslava Adámka. Ten jim...

Návštěva se nesla v přátelském duchu

Zlín – Velmi si vážíme spolupráce s městem Zlínem a těšíme se na další. S tímto poselstvím navštívili představitelé Rotary klubu primátora Miroslava Adámka. Ten jim za jejich činnost poděkoval a potvrdil, že i město si činnosti a spolupráce s rotariány velmi považuje.

„Pomáháte potřebným a toho si lze jedině vážit. A podporovat vás. Jsem rád, jako představitel radnice i jako lékař, že ve Zlíně je Rotary klub tak aktivní a že se snaží spolupracovat i s městem. Za vše, co děláte, vám děkuji,“ řekl během setkání s hosty Miroslav Adámek. „Město Zlín je pro nás seriózním partnerem, od kterého cítíme zájem a podporu. Vážíme si ji,“ uvedl v reakci Marek Obdržálek, prezident Rotary klubu ve Zlíně.

V neformálně vedené debatě bylo jedním z témat i současnost rotariánů. Ti se, na rozdíl od Československa, od svých slovenských kolegů neoddělili a tvoří s nimi takzvaný distrikt. „Českou republiku a Slovensko tvoří 11 oblastí, ve kterých je celkem 76 klubů. Se všemi komunikuji a také je navštěvuji,“ prohlásil Július Tomka, který rotariánskému distriktu Čechů a Slováků předsedá.

Rotariáni jsou mezinárodním sdružením, jejich první klub vznikl v roce 1905 v Chicagu. Organizace sdružuje významné osobnosti, které se angažují v poskytování humanitárních služeb dospělým i dětem, podporují etické standardy a podporují dobrou vůli a mír ve světě. „Například v zemí svého vzniku, ve Spojených státech amerických, jsou Rotary kluby velmi respektovanými organizacemi,“ poznamenal zlínský rotarián Jaroslav Šuranský.

Činnost rotariánů charakterizují i různá hesla. Mezi nejznámější patří například „Služba nad vlastní zájmy“ a „Nejvíce získává ten, kdo slouží nejlépe.“

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru