Česky

Česky

English

menu
zavřít

Roušky u cestujících v MHD mohou kontrolovat i strážníci

7. 9. 2020

Aktuality

13

Zlín - V reakci na celostátně přijatá opatření začali také cestující v trolejbusech a autobusech MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice používat již od 1. září...

dszo1.jpg

Zlín - V reakci na celostátně přijatá opatření začali také cestující v trolejbusech a autobusech MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice používat již od 1. září ochranné roušky nebo jiné prostředky pro zakrytí dýchacích cest. Splnění této povinnosti má možnost kontrolovat i městská policie.

Téměř všichni cestující se již od 1. září začali objevovat v dopravních prostředcích MHD ve Zlíně a Otrokovicích s ochrannými rouškami na obličeji. „Pokud někdo ještě dýchací cesty zakryté neměl, naši revizoři cestující na tuto povinnost upozorňovali. Pokutovat za nenošení roušek ale nemůžeme, protože nejde o povinnost, která by vyplývala z našich smluvních přepravních podmínek. Tuto možnost mají strážníci městské policie a Policie ČR,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Městská policie provedla 3. září preventivní kontrolu v 37 vozech hromadné dopravy na linkách MHD ve Zlíně v dopoledním i odpoledním čase.

Celkově se ve vozech přepravovalo cca 1 000 cestujících, kteří měli za povinnost mít ochranné prostředky dýchacích cest, jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének.  „Pouze v osmi případech cestující tuto povinnost nedodrželi, proto byli strážníky poučeni a následně jim byla darována rouška, kterou si nasadili,“ uvedl ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček. V těchto případech, kdy nejsou ze strany cestujících dodržena ochranná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, hrozí lidem pokuta příkazem na místě do výše 10 tisíc korun.

„Cílem kontroly byla prevence a jsem rád, že naši spoluobčané k tomu přistupují racionálně ve vzájemné ohleduplnosti, za kterou jim děkujeme,“ dodal Milan Kladníček.

Zdroj: TZ DSZO

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru