Česky

Česky

English

menu
zavřít

Rozhodnutí soudů: předseda BD Podlesí Pavel Sekula nevydává účetnictví

26. 6. 2018

Aktuality

76

Zlín – Předseda Bytového družstva Podlesí (BDP) Pavel Sekula manipuluje s finančními prostředky BDP a nevydává jeho účetnictví. Taková jsou opakovaná rozhodnutí soudů. Město Zlín podalo trestní oznámení.

Ilustrační foto

Zlín – Předseda Bytového družstva Podlesí (BDP) Pavel Sekula manipuluje s finančními prostředky BDP a nevydává jeho účetnictví. Taková jsou opakovaná rozhodnutí soudů. Město Zlín podalo trestní oznámení.

Pavel Sekula prohrává soudy s městem, které sám vyvolal. V loňském roce zažaloval radnici za tvrzení, že dlouhodobě odmítá předložit ke kontrole účetnictví BDP, Okresní soud ve Zlíně dal ale za pravdu městu. V odůvodnění uvedl předseda senátu Jiří Němec mimo jiné to, že „předseda představenstva BDP již v minulosti opakovaně neumožnil (městu) kontrolu účetnictví BDP za požadovaná období.“ Sekula nyní neuspěl ani u Krajského soudu v Brně, který rozsudek soudu prvního stupně potvrdil jako věcně správný. „Čekáme nyní na doručení rozsudku,“ uvedl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Neúspěchem Pavla Sekuly skončilo i jeho odvolání proti rozhodnutí Okresního soudu ve Zlíně ve věci žaloby proti náměstkovi primátora Ondřeji Bětákovi. Toho předseda představenstva BDP zažaloval za to, že během jednoho ze zasedání zastupitelstev města prohlásil, že BDP manipuluje s finančními prostředky a nevydává účetnictví. Okresní soud požadavek předsedy BDP odmítl. Pavel Sekula se odvolal, když byl ale krátce před jednáním Krajského soudu v Brně vyzván soudcem, aby zvážil stažení odvolání vzhledem k výsledkům předchozích soudních jednání, učinil tak. „Platí tedy rozhodnutí okresního soudu,“ konstatoval Ondřej Běták.

V souvislosti s hospodařením BDP podalo město Zlín trestní oznámení, viz příloha, jehož obsahem je podezření na manipulaci s finančními prostředky ve výši desítek milionů korun a dalších záležitostí týkajících se vedení účetnictví bytového družstva, které Pavel Sekula dle svých slov „rekonstruoval.“ Podle rady města se v rámci vedení účetnictví Bytového družstva Podlesí činí nejen nestandardní, ale i nezákonné kroky. „V rámci hospodaření družstva je městu opakovaně způsobována škoda,” upozornil náměstek primátora Jiří Korec v jehož kompetenci je řešení otázky BDP.

Ve  věci hospodaření bytového družstva již padnul verdikt Okresního soudu ve Zlíně, na jehož základě musí BDP zaplatit městu Zlínu částku téměř 1 644 000 Kč. Soud zároveň nařídil bytovému družstvu uhradit městu Zlínu i náklady na soudní řízení ve výši téměř 200 000 Kč. Radnice má také k dispozici analýzu, ze které vyplynulo, že BDP by mělo městu Zlínu také vyplatit jen za roky 2003 až 2006 částku ve výši cca 710 000 korun. „Pavel Sekula si v rámci svých politických aktivit bere jako rukojmí družstevníky, kteří tak nejenom přicházejí o peníze, například na náklady prohraných soudních řízení, ale navíc jsou vystaveni nejistotě v otázce současného hospodaření a budoucího vypořádání majetkových podílů mezi městem a jimi,” mrzí primátora Miroslava Adámka, který je sám členem BDP.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru