menu
zavřít

Rozpracované akce na Jižních Svazích

21. 9. 2022

Aktuality

49

Zlín - Během léta započalo několik investičních akcí v nejrůznějších částech města Zlína, které se budou dokončovat ještě během podzimu. Mezi ty nejdůležitější na Jižních Svazích, které provázejí i jistá omezení, patří níže uvedené.

Jižní Svahy - Okružní křižovatka na silnici III/49018, Zlín Kocanda a točna MHD - od roku 2021 se pracuje na akci, která je sdruženou investiční akci statutárního města Zlín s Ředitelstvím silnic Zlínského kraje. Investiční akce „Okružní křižovatka na silnici III/490 18, Zlín - Kocanda a točna MHD“ je spolufinancována Zlínským krajem. Od 15.9.2022 je možno plně využívat kruhový objezd, do konce října budou zprovozněny poslední části, které procházely rekonstrukcí a do konce listopadu budou hotové i dokončovací práce, jako sadbové úpravy apod.

Jižní Svahy - Oprava chodníku - vnitroblok Hony - předmětem II. etapy rekonstrukce vnitrobloku Na Honech I. jsou stavební práce, spočívající v opravě chodníků a navazujících zpevněných ploch. Hotovo bude do konce září, čímž bude dokončena oprava celého vnitrobloku Na Honech I., jež byla rozdělena na dvě etapy.

Jižní Svahy - Oprava chodníku mezi ul. Jílová a Křiby - oprava chodníků mezi ulicemi Jílová a Křiby, která zahrnuje i chodníky od ulic Polní, Luční a U Trojáku, v celkové délce 465 m bude hotova do konce října. 

Jižní Svahy - Stezka pro chodce a cyklisty, propojení Čepkov - plánovaný projekt cyklopropojení Jižních Svahů s centrem města je rozdělen do tří etap a jeho součástí bude úprava území, nový povrch stezky, opěrná zídka, veřejné osvětlení, doplnění laviček, stojanů na kola, odpadkových košů a další. První etapa propojení úseku od Baťovy vily k UTB - FAI, v celkové délce necelých 460 m, bude hotova do konce listopadu.

Jižní Svahy - Středová - točna MHD + doplnění parkování - nové parkoviště o kapacitě 50 míst, s prvky zeleně a travnatou plochou okolo parkovacích míst vzniklo u točny MHD v prostoru nevyužitého trojúhelníku mezi ul. Středová a Na Honech I. Stavba je téměř dokončena, čeká se na dořešení legislativních povinností.

Jižní Svahy - Úprava vnitrobloku Podlesí III - tato akce zahrnuje opravu podélného chodníku vnitrobloku, navazujících zpevněných ploch, vstupů ke vchodům vč. schodiště, opravu současné propadlé opěrné zdi, zbudování okapového chodníku kolem domu, instalaci nový stříšek nad jednotlivé vchody a zábradlí ke schodištím u vchodů. Akce je téměř u konce, kdy zbývá dokončit pouze několik drobností.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru