Česky

Česky

English

menu
zavřít

ŘSD opraví další část dopravní tepny. Po rekonstrukci u divadla nás čeká omezení v Dlouhé

4. 7. 2024

Aktuality

1123

Zlín - V rámci stavebních prací v centru, kde Ředitelství silnic a dálnic ČR vyměňuje od soboty vozovku v ulici Osvoboditelů, se v pátek 5. července přidají další dopravní omezení. Práce budou pokračovat uzavírkou silnice II/490 (ul. Dlouhá) v křížení se silnicí I/49 (tř. T. Bati).

Dopravní omezení na sil. I/49 ve směru Otrokovice od ulice Potoky po tř. T. Bati (Fotografia) potrvá v závislosti na počasí od pátku 5. do pondělí 8. července. Doprava v novém pracovním úseku se dvěma přechody pro chodce povede pouze v jednom jízdním pruhu.

Přechod v blízkosti křížení s ulicí Potoky zůstane po celou dobu 2. etapy prací průchozí a semafory zde zůstanou v provozu. Avšak první přechod za pracovním místem ve směru Otrokovice se kvůli plynulosti provozu uzavře. Světelné signalizační zařízení v místě tohoto přechodu bude vypnuté. Chodci budou využívat obchozí trasu, která povede podél silnice I/49 na nejbližší přechody přes stejnou silnici.

V době uzavírky silnice II/490 budou cestující MHD využívat ve směru Baťova nemocnice zastávky Dlouhá, Cigánov a další. Tato trasa linek zůstane v obou směrech bez omezení.

Autobusy linky 31 z Jaroslavic pojedou do centra po ulici Štefánikova. Spoje linky 70 pojedou po tř. 2. května a budou zastavovat na všech zastávkách výlukových tras. Zastávky Bří Jaroňků, Morýsovy domy a Věžové domy směrem do centra Zlína nebudou v tomto období fungovat. V opačném provozu zůstane obslužnost zastávek zachovaná.

Dopravní omezení s dopady na provoz MHD je plánováno po celou dobu stavebních prací, cestující musí počítat se zpožděním spojů.  Bližší informace naleznete na www.dszo.cz.

Objízdná trasa ve směru z Fryštáku na Otrokovice povede po silnicích III/49018 a III/49016, dále po ulicích Nábřeží a Přímá (Jižní Svahy a Prštné). Totožná objízdná trasa bude vyznačena také v opačném směru, tedy ve směru z Otrokovic na Fryšták.

Ve směru z Fryštáku na Vizovice povede objízdná trasa po silnicích III/49018, III/49016 a I/49. Řidiči budou moci využít trasu po místní komunikaci ulice Vodní.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru