Česky

Česky

English

menu
zavřít

ŘSD spouští velkou opravu v centru. Pracovat se bude až do poloviny srpna

28. 6. 2024

Aktuality

1666

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) se v sobotu 29. června pustí do rozsáhlé výměny krytu vozovky silnice I/49 v městském centru.

„Prvním úsekem oprav bude ulice Osvoboditelů od křižovatky s ulicí Štefánikova po Městské divadlo Zlín. Práce v této části budou trvat zhruba týden, následně se přesuneme na třídu Tomáš Bati, kde opravíme úsek u Komerční banky směrem k Vizovicím a silnici I/49 od křižovatky u divadla až po odbočku do ulice Šedesátá ve směru na Otrokovice,“ informovala mluvčí zlínské pobočky ŘSD Lucie Trubelíková.

Po celou dobu dopravní stavby bude v pracovním úseku zachován provoz alespoň jedním jízdním pruhem. „Dokončení opravy v centru Zlína plánujeme nejpozději 18. srpna,“ doplnila  Trubelíková.

Od 5. do 8. července budou ulicí Osvoboditelů moci projíždět pouze vozy MHD.

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice (DSZO) chystá výluková opatření. Omezení s různými dopady na MHD jsou naplánovány v celkem osmi etapách od 29. června do 15. srpna s tím, že odchylky v provozu linkových spojů budou pro cestující významné.

„Po dohodě se zhotovitelem obnovy vozovek máme připraveno několik variant provozu MHD v centru Zlína, o kterých již nyní informujeme především naše řidiče. Smyslem těchto výlukových opatření je zabezpečit cestujícím i během prací silničářů městskou dopravu v co nejméně změněném rozsahu a s co nejmenšími zpožděními,“ informoval vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař.

Změny na linkách 31 a 70

V období od soboty 29. června do čtvrtku 18. července budou vozy MHD projíždět po tř. T. Bati pouze ve směru od Městského divadla k nemocnici. V opačném směru do centra města bude provoz MHD z uvedeného úseku tř. T. Bati vyloučen. Autobusy linky 31 z Jaroslavic pojedou do centra po ulici Štefánikově. Spoje linky 70 budou vedeny po tř. 2. května. Budou zastavovat na všech zastávkách výlukových tras. Zastávky Bří Jaroňků, Morýsovy domy a Věžové domy směrem do centra Zlína nebudou v tomto období městskou dopravou obsluhovány.

Změny na lince 32

Po dva dny, ve středu 3 a ve čtvrtek 4. července, bude výlukový provoz na lince 32. Autobusy s označením 32X začnou jezdit z centra Zlína na Kudlov a zpět jednosměrným okruhem. Směrem na Kudlov se bude jezdit Březnickou ulicí, přes čtvrť U Majáku a Filmové ateliéry. Do Zlína se autobusy budou vracet z Kudlova po Hradské ulici, ale nikoli první částí ulice Osvoboditelů, ale přes zastávku Zimní lázně, pod Stadionem mládeže, okrajem náměstí T. G. Masaryka a přes zastávku Školní. Cestující ze čtvrti U Majáku, od Lesního hřbitova a z Filmových ateliérů směřující do Zlína si budou na Kudlově na zastávce U Pomníku padlých přestupovat do jiného autobusu. Totéž zde platí i pro cestující z centra Zlína na Kudlov. Jízdní řád linky bude postaven tak, aby na zastávce U Pomníku padlých byla dostatečná časová rezerva pro přestup mezi spoji.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru