menu
zavřít

S požárem u Lukovečku pomáhaly i zlínské jednotky dobrovolných hasičů

18. 8. 2022

Aktuality

103

Zlín - Ve stínu událostí v Hřensku se náročný boj s plameny odehrával nedávno i ve Zlínském kraji. S požárem čtyř hektarů lesa u Lukovečku zápolilo hned 33 jednotek hasičů.

„Zásahu se zúčastnily také čtyři městské jednotky. Jednalo se o jednotky z místních částí Štípa, Kostelec, Velíková a Klečůvka se svojí technikou. Celkem se akce zúčastnilo 21 dobrovolných hasičů města, kteří dle pokynů velitele zásahu prováděli hasební práce, kyvadlovou dopravu vody a následné dohašování ohnisek,“ uvedl Jan Machula, vedoucí oddělení krizového řízení a obrany zlínského magistrátu. Od velitele zásahu ze stanice Morkovice pak putuje ke zlínským hasičům i poděkování.

„Rád bych poděkoval členům jednotek zlínských SDH za spolupráci při řešení požáru lesa u Lukovečku. Jednalo se o velmi fyzicky náročný a dlouhotrvající zásah, při kterém si všichni zasahující sáhli na dno svých sil. Díky pomoci jednotek SDH, odhodlání a síle se nám podařilo požár zlikvidovat,“ vzkázal do Zlína velitel zásahu Luděk Čevela ze stanice Morkovice – Slížany, který jedním dechem doplnil: „Děkuji a jsem rád za to, že jednotky SDH dělají svou činnost srdcem a jsou ochotni vyměnit svůj volný čas a spánek za pomoc druhým.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru