Česky

Česky

English

menu
zavřít

Šampionát cyklistů proběhl ve Zlíně na výbornou!

19. 7. 2018

Aktuality

15

Zlín - Mistrovství Evropy v silniční cyklistice do 23 let a juniorů přilákalo do České republiky naděje evropského kontinentu. Šampionát vyvrcholil o víkendu 14. a 15. července hromadnými závody na náročném okruhu v okolí Zlína...

ME v silniční cyklistice

Zlín - Mistrovství Evropy v silniční cyklistice do 23 let a juniorů přilákalo do České republiky naděje evropského kontinentu. Šampionát vyvrcholil o víkendu14. a15. července hromadnými závody na náročném okruhu v okolí Zlína, kam se cyklistika vrátila na nejvyšší úrovni po předlouhých pětatřiceti letech. Mistrovství mělo po organizační stránce velmi zdařilý průběh a Česká republika slavila úspěch i na sportovním poli zásluhou zlaté medaile Nikoly Noskové v kategorii žen. Významnou sportovní akci roku sledovalo za krásného letního počasí deset tisíc diváků! Významný sportovní podnik se uskutečnil za výrazné podpory a spolupráce Magistrátu města Zlína a Zlínského kraje.

Čtyři závody během víkendu přinesly fanouškům velký sportovní zážitek. Podél tratě náročného okruhu, který hrál do karet především vrchařům, byly v centru města, dále v náročném stoupání v městské části Kudlova, ale i při náročném sjezdu v Jaroslavicích početné zástupy příznivců cyklistiky. K vidění byli fanoušci z Belgie, Švédska, Itálie, Slovenska, Lotyšska, Polska a dalších států. Slovy chvály na adresu pořadatelů nešetřil Rus Alexander Gusjatnikov, viceprezident Evropské cyklistické federace (UEC) a zároveň šéf komise silniční cyklistiky: „Je neuvěřitelné, jak náročný okruh jste tady pro mladé závodníky připravili. Byl ale spravedlivý pro všechny, každý musel ukázat svou pravou výkonnost. Celková úroveň zázemí stejně jako při všech jiných akcích v České republice byla na vysoké úrovni. Vyzvednu rovněž perfektní organizaci a velký divácký zájem, který tvořil vynikající kulisu silničních závodů.“

Hladký průběh akce se podařilo uskutečnit i za výborné spolupráce organizátorů závodu s Městskou policií Zlín a Policií České republiky.„Jednoznačně musím pochválit obě bezpečnostní složky za příkladnou spolupráci jak při přípravě bezpečnostních plánů, tak činnostech na místě o víkendu. Vysoce hodnotím nasazeni mobilní služebny, která sloužila jako velící a komunikační centrum štábu s možností využití všech kamer ve městě, stejně jako využití vlastních kamer v cílovém prostoru. Je potřeba pochválit nejen jednotlivé členy pořadatelské služby, ale rovněž organizátory závodů za spolupráci při velkém bezpečnostním opatření, které mělo dosah na jednu pětinu obyvatel Zlína. I v průběhu závodů jsme měli opakované koordinační porady s organizátory, které aktuálně reagovaly na bezpečnostní a pořadatelskou službu. Děkuji všem obyvatelům a návštěvníkům za dodržení bezpečnostních pravidel, které vydal pořadatel,“ uvedl Milan Kladníček, ředitel Městské policie Zlín.

Šampionát si vyžádal úplné uzavírky řady ulic nebo celých místních částí. Omezení se kromě tranzitní a místní dopravy dotkly rovněž provozu linek městské hromadné dopravy. Zde si mistrovství vyžádalo jen drobné komplikace, neboť systém výlukové dopravy se osvědčil jako velmi funkční.

Na letošním evropském šampionátu cyklistických nadějí se představil ve Zlíně nebývalý počet 497 závodníků z rekordních 42 zemí. Organizátoři děkují fanouškům za hlasité povzbuzování, ukázněnost podél celé tratě závodu a vytvoření nebývalé sportovní kulisy. V neposlední řadě děkují občanům města Zlína, dále Kudlova a Jaroslavic za shovívavost a trpělivost během konání této mimořádné sportovní akce.

 

TZ pořadatelů ME

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru