Česky

Česky

English

menu
zavřít

Sběrný dvůr v Zálešné se opět otevře

22. 6. 2020

Aktuality

38

Zlín - Od března byla brána sběrného dvora na Zálešné uzavřena. Důvodem byla jeho zásadní modernizace zaměřená na zvýšení úrovně zázemí a vylepšení dopravní situace. Od 29. června se ale nejvíce využívaný sběrný dvůr znovu otevírá

Zlín - Od března byla brána sběrného dvora na Zálešné uzavřena. Důvodem byla jeho zásadní modernizace zaměřená na zvýšení úrovně zázemí a vylepšení dopravní situace. Od 29. června se ale nejvíce využívaný sběrný dvůr znovu otevírá – a to denně od 8.00 do 18.00, v sobotu pak od 8.00 do 12.00 h.

 Otevírací doba sběrného dvora v Malenovicích se od 1. 7. 2020 vrací do původního režimu. Žádáme občany, aby využívali sběrné dvory a neodkládali především velkoobjemové odpady ke kontejnerům. Je nutno řádně nakládat se svými odpady, aby stanoviště s odpadem nebyla znečištěna.

Město zřídilo čtyři sběrné dvory, jejich provozem jsou pověřeny Technické služby Zlín. Jde o důležitou součást odpadového hospodářství. V loňském roce služeb dvorů v Malenovicích, Loukách, na Zálešné a Jiráskově ulici využilo na 32 000 osob. Celkem sběrné dvory v minulém roce přebraly 2 111 tun odpadů.

Sběrné dvory jsou určeny výhradně obyvatelům města Zlína a místním firmám, část služeb je zcela zdarma. Před odevzdáním odpadu je nutné prokázat svoji totožnost, navíc jsou stanoveny i limity pro jednotlivé druhy odpadu. Například pro stavební suť platí, že občan může každý měsíc přivézt a zdarma odevzdat maximálně 250 kilogramů. Při množství nad tento limit je ukládání zpoplatněno. Více informací naleznete ZDE.

Tipy pro třídění

V dokumentu pod článkem naleznete letní provoz sběrných dvorů TS Zlín.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru