Česky

Česky

English

menu
zavřít

Sbor Cantica laetitia získal v Bratislavě dvě Zlatá pásma i hlavní Cenu Grand Prix

13. 12. 2018

Aktuality

9

Zlín - Pěvecký sbor Cantica laetitia ze Zlína se zúčastnil 13. ročníku Mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby v Bratislavě, kde získal dvě Zlatá pásma...

Pěvecký sbor Cantica laetitia

Zlín -Pěvecký sbor Cantica laetitia ze Zlína se zúčastnil 13. ročníku Mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby v Bratislavě, kde získal dvě Zlatá pásma a vybojoval i Cenu Grand Prix pro sbor. Sbormistr Josef Surovík si odnesl Speciální cenu pro nejlepšího dirigenta.

Na mezinárodní festival do Bratislavy přijeli soutěžit sboristé z celého světa (Jihoafrická republika, Bělorusko, Estonsko, Irsko, Rakousko, Polsko, Rumunsko a Česká republika). Zpěváci Cantica laetitia soutěžili v kategorii Sakrální hudba a cappella, kde získali Zlaté pásmo za 97,25 bodů a stali se i vítězi této kategorie. Díky vysokému bodovému ohodnocení byl zlínský sbor oceněn i hlavní festivalovou Cenou Grand Prix pro sbory. Druhé Zlaté pásmo Cantica laetitia dostala v kategorii Komorní sbory dospělé. „Mám radost, že se naše soutěžní vystoupení v obou kategoriích povedlo. Vážím si toho, že jsme získali cenu Grand Prix napříč kategoriemi, protože soutěžit s velkým 65 členným sborem z Jihoafrické republiky bylo velmi náročné,“ sdělil sbormistr Josef Surovík. „Jsem také rád za pozvání našeho sboru Cantica laetitia na festival do Rigy v Lotyšsku, kde jsme předběžně domluveni na rok 2020. Dále jsme dostali pozvání na Mezinárodní festival sborového zpěvu, který se koná v polském městě Mezizdroje. Velmi nás těší pozvání do Singapuru, ale pravděpodobně si to vzhledem k finanční náročnosti nebudeme moci dovolit, “ dodal.

Sbormistr Josef Surovík byl na festivalu oceněn Speciální cenou

Mezinárodní šestičlenná porota soutěže v Bratislavě letos udělila i Speciální cenu pro nejlepšího dirigenta, kterou získal sbormistr Cantica laetitia Josef Surovík. „Ceny si velmi vážím a mám z ní radost. Je to pro mne uznání mé práce,“ dodal oceněný Surovík. Zlínský sbormistr byl již dříve oceňován za své sbormistrovské umění. V roce 2009 byl oceněn národní Cenou unie pěveckých sborů - sbormistr-junior a v roce 2012 získal Cenu za příkladnou práci s mládežnickým sborem na FSU Jihlava. Josef Surovík také obdržel v září 2014 Cenu primátora města Zlína za práci sbormistra a za vynikající výsledky, které za deset let existence dosáhl se sborem Cantica laetitia.

Vítězný sbor chystá na Štěpána opět Vánoční koncert ve Zlíně

Cantica laetitia vystoupí 26. prosince v 17.00 v Kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně na Jižních Svazích. Zlínští sboristé zazpívají tradiční oblíbenou Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby s orchestrem Collegium Musicum pod taktovkou Josefa Surovíka. Zlínský sbor uvede také skladby Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Gustava Holsta, Ērikse Ešenvaldse a dalších. Jako host na koncertě vystoupí dětský pěvecký sbor Cantica Zlín pod vedením Terezy Surovíkové.

 

Sabina Kučerová, PR manažerka sboru Cantica laetitia Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru