Česky

Česky

English

menu
zavřít

Sdílená kola Zlíňany chytla. I přes deštivé počasí počet výpůjček stoupá

27. 5. 2021

Aktuality

27

Zlín - Město Zlín se letos na jaře zapojilo do projektu veřejného sdílení jízdních kol (tzv. bikesharing). V ulicích města tak lidé začali ve veřejném prostoru vídat kola určená...

js6-8403.jpg

Zlín - Město Zlín se letos na jaře zapojilo do projektu veřejného sdílení jízdních kol (tzv. bikesharing). V ulicích města tak lidé začali ve veřejném prostoru vídat kola určená k jednorázovému respektive nahodilému použití. Po více než jednom měsíci užívání jsou známé první čísla a ohlasy.

„Jsem velmi rád, jak rychle vzali Zlíňané sdílená kola za své. Potvrzuje to, že tato služba občanům je opravdu žádaným krokem vpřed. Těší nás, že pozitivní ohlasy dalece převažují. V tuto chvíli ve spolupráci s provozovatelem sbíráme podněty uživatelů k dalšímu zlepšení toto služby,“ sdělil primátor města Jiří Korec. 

V ulicích Zlína se pohybuje 120 mechanických kol a přibližně 25 elektrokol. Tato kola jsou umístěna na předem určených stanovištích, kterých bylo ve spolupráci s městem vytipováno přibližně pět desítek. Pozitivní přijetí potvrzuje i zástupce provozovatele.

„Ihned po startu jsme zaznamenávali velmi pozitivní zpětnou vazbu na sítích, kde se obyvatelé Zlína vyjadřovali vesměs ve stylu "Konečně se doprava ve Zlíně posunula do 21. století". Čísla to potvrzují. Výpůjčky stále rostou, počasí nám zatím úplně nepřálo, ale i přes to už jsme dosáhli na 400 výpůjček za den a tendence je rostoucí,“ prozradil manažer projektu Dan Rambousek.

Znamená to v průměru 2,5 výpůjčky na jedno kolo za den. To Zlín řadí mezi top pět nextbike měst v celém Česku (dnes již 23 měst). Drtivá většina výpůjček je do patnácti minut, tedy díky podpoře města Zlín pro uživatele zdarma.

Více o této službě včetně tarifů naleznete ZDE.

Na sdílených kolech nextbike se můžete svézt v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Havířově, Prostějově, Říčanech, Opavě, Hlučíně, Berounsku, Pardubicích, Hradci Králové, Mladé Boleslavi, Mnichově Hradišti, Frýdku-Místku a na Kladně. Aplikace pro ježdění ve Zlíně Vám umožní sdílení kol i ve výše zmíněných městech, ale také ve 27 zemích EU.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru