Česky

Česky

English

menu
zavřít

Sdílené koloběžky ve Zlíně

29. 7. 2021

Aktuality

819

Zlín - V těchto dnech se ve městě začaly objevovat sdílené elektrokoloběžky. Na rozdíl od sdílených kol Nexbike, kde radnice platí lidem prvních 15 minut jízdy zdarma, není do této nabízené služby město Zlín nijak zapojeno.

kolobezka.jpg

Zlín - V těchto dnech se ve městě začaly objevovat sdílené elektrokoloběžky. Na rozdíl od sdílených kol Nextbike, kde radnice platí lidem prvních 15 minut jízdy zdarma, není do této nabízené služby město Zlín nijak zapojeno.

Dosavadní rozmístění koloběžek nebylo městem schváleno a kvůli některým nevhodně zvoleným lokalitám tak může docházet k nežádoucímu blokování veřejného prostoru. „Některá stanoviště jsou provozovatelem umístěna naprosto špatně, kdy kromě způsobení vizuálního smogu ohrožují chodce, cyklisty a místy i bezpečnost dopravy. Takový vstup provozovatele do města považuji za naprosto neseriózní, a proto jsem jej kontaktoval s důrazným apelem na vzájemnou komunikaci a zejména nápravu vzniklé situace. Provozovatel projevil vůli situaci vyřešit, takže věřím, že během pár dní umístění stanovišť optimalizujeme,“ sdělil primátor města Zlína Jiří Korec, který zároveň občany města vyzývá, aby o nevhodně umístěných elektrokoloběžkách informovali městského cyklokoordinátora Lukáše Fabiána (lukasfabian@zlin.eu).

Díky těmto vašim podnětům bude moci město Zlín společně s provozovatelem najít řešení, které bude ve prospěch co největšímu počtu občanů města. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru